Vis dėlto Šiaulių regionas nors ir labai nežymiai, tačiau yra geresnėje situacijoje nei bendras Lietuvos vidurkis.
„Finansiniam saugumui užtikrinti reikia nuolat bent jau mažomis dalimis, tačiau atsidėti taupymui arba kitaip investuoti savo lėšas, o mūsų tyrimas atskleidė, jog bendrai Lietuvoje jokio finansinio rezervo neturi daugiau nei pusė arba 51 proc. gyventojų“ , – sako gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.
Apklausos duomenimis, 41 proc. Šiaulių regiono gyventojų teigia, kad dėl ateities jaučiasi saugiai ir jokios netikėtos išlaidos jų gyvenimo labai nesukrėstų. Likę 9 proc. respondentų sako nežinantys, kokios yra jų finansinės galimybės susidoroti su sunkumais.
Labiausiai Lietuvoje nepasiruošusios netikėtiems finansiniams sunkumams nurodė esančios moterys, kurių buvo 54 proc., vyrų – šiek tiek mažiau 46 proc.
Tyrimas atskleidė, kad daugiausia tų, kurie turi teigia sukaupę lėšų nenumatytiems atvejams, yra 18-24 metų respondentų tarpe, mažiausiai saugūs dėl netikėtų išlaidų jaučiasi 45-54 metų apklausos dalyviai.
Apklausą apie vartotojų taupymo įpročius 12-oje Šiaurės Amerikos, Azijos ir Europos šalių atliko tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“ . Lietuvoje buvo apklaustas iš viso 1001 respondentas, tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki daugiau nei 55 metų.