Psichologė: išbarti vaikai nieko neišmoksta

 Jeigu vaikus tik išbarame, kad jie kažką netinkamo padarė, jie nieko iš to neišmoksta, „Žinių radijui“ sakė akcijos „Nustokime barti, pradėkime girti“ iniciatorė Paramos vaikams centro vadovė, psichologė ir psichoterapeutė Aušra Kurienė. Pasak jos, šiuo metu visuomenėje yra labai daug negatyvios nuomonės apie mūsų vaikus.

„Jie traktuojami kaip labai agresyvūs, nepaklusnūs, reikalaujantys ypatingų tramdomųjų priemonių, kelia grėsmę savo tėvams mokykloje ir visuomenėje. Mes tiesiog norime paskatinti diskusiją ir norime atkreipti dėmesį, kad mūsų vaikai auga žymiai labiau motyvuoti mokytis, laimingesni, paskatinti, kai jie yra skatinami gražiais žodžiai, giriami, skatinami, o ne visaip kaip kritikuojami“, - laidoje „Žvilgsnis“ ketvirtadienį sakė A. Kurienė.

Pasak psichologės, tėvų kalboje turi atsirasti daugiau tokių žodžių kaip „aš tave myliu“, „aš tavęs pasiilgau“, „tu šaunuolis“, „tau labai gerai pasisekė“, „tu judi į priekį“ ir t.t. „Jeigu mes jiems aiškiai pasakome, kas yra netinkamas elgesys, bet tuo pat metu paskatiname elgtis tinkamai, motyvuojame juos, pagiriame, kai jie elgiasi tinkamai, tai jie žydi, auga, stiebiasi, užauga gražūs ir laimingi“, - kalbėjo psichologė.


Rašyti komentarą...
b
bobutė
2015-04-25 20:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma, negalima vaikų vien barti, bet kartais pabarimas "pastato vaiką į vėžes". Gaudavom bart nuo tėvų, pabardavo kartais ir mokytojai, bet kažkodėl stengėmės mokytis, durnais neužaugom. Tiesiog žinojom, kad esam vaikai ir ne visada elgiamės teisingai. Dabar vaikai tėvus ir mokytojus durnais laiko, todėl bet kokį pabarimą priima kaip įžeidimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų