Protu nesuvokiamas nusikaltimas Lazdijuose: sulaikytas pirmasis įtariamasis

Lazdijuose įvykdytas į 1990-sius sugrąžinantis nusikaltimas. Pirmadienio popietę į privatų namą įsiveržę trys kaukėti asmenys surišo ten buvusią moterį ir jos nepilnametę dukrą, o šeimos vyrą apipylė degiu skysčiu bei padegė.

Nuo užpuolikų nukentėjo Giedrius Vilčinskas. Anksčiau šis vyras buvo baustas dėl kontrabandos. Maža to, jo pavardė figūravo vienoje rezonansinėje istorijoje, kur vežant kontrabandą pasieniečių buvo nušautas kartu su G. Vilčinsku automobiliu vykęs asmuo.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė patvirtino informaciją apie sužalotą vyrą. Taip pat pridurta, kad jis policijai – žinomas. Tiesa, daugiau šio nusikaltimo aplinkybių atskleista nenorima. 

Antradienį popiet patvirtinta, kad bendradarbiaujant su pasieniečiais buvo sulaikytas vienas iš trijų įtariamųjų. Vyras buvo sulaikytas tų pačių Lazdijų apylinkėse. Mįslingai užsimenama, kad dėl kitų paieškomų asmenų atliekami tam tikri veiksmai. Jie neatskleidžiami, kad nebūtų pakenkta tyrimui. 

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gausios policijos Lazdijuose: ieškomi į namus įsiveržę ir vyrą padegę asmenys

Padegtas vyras yra gydomas reanimacijoje. Informacija apie jo sveikatos būklę – neteikiama. Užpuolikų surištai moteriai su dukra medikų pagalbos neprireikė, jos į gydymo įstaigą nesikreipė.

Užpuolikai, grasindami daiktu, panašiu į pistoletą, reikalavo pinigų, pagrobė du auksinius žiedus ir 200 eurų. Įmanoma, kad auka pasirinkta neatsitiktinai, ypač atsižvelgiant į žiauriai sužaloto vyro praeitį. Daugiau turėtų paaiškėti sulaikius įtariamuosius ir, kai bus galimybė, apklausus padegtą vyrą.

Vyras grįžo vėliau

Naujienų portalas tv3.lt vakar rašė, kad gausios policijos pajėgos ieško pirmadienį Lazdijuose vyrą padegusių ir iš jo turtą prievartavusių trijų asmenų.

„Gausios policijos pareigūnų pajėgos iš kelių padalinių ieško trijų asmenų ir aiškinasi kitas įvykio aplinkybes“, – pirmadienį sakė Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai K. Janulevičienė.

Pirminiais duomenimis, pirmadienį į Kauno gatvėje esantį namą įsiveržė trys asmenys ir surišo 36 metų moterį bei 13 metų dukrą, joms grasino daiktu, panašiu į pistoletą.

„Grįžus namo savininkui, jis taip pat buvo surištas ir galimai apipiltas degiu skysčiu bei padegtas“, – teigė policijos atstovė. „Buvo grasinama ir reikalaujama pinigų“, – pridūrė ji.

K. Janulevičienės teigimu, name kilus gaisrui, asmenys iš jo pasišalino. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo, už tai gresia iki aštuonerių metų nelaisvės.

Mirtimi pasibaigęs įvykis

Prieš penkerius metus teisėsaugos pareigūnai aiškinosi Druskininkų savivaldybėje įvykusios nelaimės, kai per cigarečių kontrabandininkų sulaikymo operaciją buvo nušautas jaunuolis, aplinkybes.

REKLAMA

Generalinė prokuratūra nusprendė, kad tarnybos metu šūvį paleidęs pasienietis negali atsakyti už neatsargų gyvybės atėmimą, šis tyrimas buvo nutrauktas. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas, kuris paleido mirtiną šūvį, tęsia tarnybą Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriuje.

Tuo metu Kauno apylinkės teismas bauda nubaudė Lazdijų gyventoją G. Vilčinską, jo vairuojamo automobilio salone važiavo pašautas jaunuolis.

Teismas patvirtino prokuratūros įtarimus, kad G. Vilčinskas paliko pašautą jaunuolį gyvybei pavojingos būklės, o pats pabėgo iš automobilio. Jam skirta 13 tūkst. 181 euro bauda. Kadangi vyras 73 paras laikytas suimtas, bauda jam sumažinta iki 7,6 tūkst. eurų. Konfiskuoti abu kontrabandą gabenę lengvieji automobiliai. Taip pat konfiskuotos kontrabandininkų mašinose rastos racijos, kaukės.

Ikiteisminį tyrimą atlikęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Simonavičius tuomet sakė, kad G. Vilčinskas pripažintas kaltu pagal tris straipsnius: dėl kontrabandinių cigarečių gabenimo organizavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir jaunuolio palikimo gyvybei pavojingoje padėtyje.


Rašyti komentarą...
V
V
2020-10-13 15:17:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusikaltėliai be smegenų, šiais laikais tokie nusikaltimai ne išaiškinti nelieka, o. dėl tu gaudynių tai kalti pasieniečiai, turėjo ir privalėjo sulaikymą perduoti spec. tarnyboms o ne tikėtis savo jėgomis užsitarnauti 'varda' būtų spectarnybos atlikę savo darbą ir nebųtu buvę aukų
Atsakyti
-13

友達
2020-10-13 21:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paviesino teisesaugai kontrabandos krovini todel praradusi didelius pinigus kontrabandistu gauja emesi kersto veiksmu nieko sulauks teismo pasedes desimcia meteliu gales gryzt prie to paties reikia lipt karjeros laipteliais auksciau ka pradejai ta ir tesk jei negaila gyvenimo metu, negaila kazka nuzudyt, negaila is saves daryt baisu mafijoza tai pirmyn skatinu visus mazus ir didelius eikit siuo keliu tapkit ir bukit profesionalais Brangieji musu Lietuvos drasuoliai..
Negarbingi pinigai dar niekam laimes neatnese anksciau ar veliau stosi pries teisma venk nevenges slepkis nesislepes, ta diena isaus ir beliks tik akutem pamirkset nepasakius per daug, o po mirties tikriausiai dar lauks ir Dievo teismas, tokie degs pragaro liepsnose.
Atsakyti
-2

A
Angelas
2020-10-14 10:25:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas tos spec. tarnybos ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų