Protestuojantis medikas: stojant manęs paklausė, ar turiu žmoną, kuri mane išlaikys?

Ketvirtadienį šimtai jaunųjų medikų ir juos palaikančių žmonių susirinko į mitingą dėl didesnių algų ir socialinių garantijų. Katedros aikštėje Vilniuje protesto akciją pradėję medikai patraukė Gedimino prospektu link Vyriausybės, kur vyko pagrindinis mitingas, jame dalyvavo daugiau kaip 1 tūkst. žmonių. Protesto akcija simboliškai prasidėjo Vilniaus oro uoste, nes vis daugiau jaunų medikų emigruoja. 

Vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška TV3 žinioms atskleidė, kad labiausiai jį neramina tai, kad valstybė neturi plano, kas toliau vyks medicinos sistemoje.

„Šiuo metu valstybėje nėra vizijos ir saugumo jausmo, kas bus toliau. Mes įstoję į medicinos studijas žinojome, kad šešis metus turėsime mokytis, po to rezidentūra ir taip toliau. Bet kuo toliau, tas nesaugumo jausmas vis didėjo, nes tu supranti, kad nežinai, kas bus po to. Ir baigiant studijas jau smarkiai abejojau, ar stoti į rezidentūrą Lietuvoje ar iš viso užsiimti visai kita veikla, nes kaip ir minėjau, išgyventi iš rezidento algos tikrai neįmanoma, todėl tenka ieškotis kitų šaltinių ir dažniausiai dirbti ne pagal specialybę“, – tikino rezidentas.

Visgi labiausiai jaunuoliui įsiminė vyrersnio daktaro žodžiai, privertę pamąstyti apie emigraciją.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gydytojų rezidentų protestas: jaunieji medikai, bandydami išgyventi, griebiasi net egzotiškų papildomų darbų

„Stojant į rezidentūrą motyvaciniame pokalbyje manęs paklausė vienas gydytojas. Jis sako, ar turi žmoną, kuri tave išlaikytų, nes turbūt supranti, kad iš rezidentūros neišgyvensi. Jau tada susiduri su tuo, kad reikia pergalvoti viską, ar tikrai tą nori daryti čia Lietuvoje, ar vykti į užsienį, kur labiau vertina ir galima tikrai oriai gyvent“, – graudžiai juokingą istoriją prisiminė B. Jonušką. 

Šalies medikų atlyginimai vidutiniškai 20 proc. kils nuo gegužės, tuo metu vėlesniuose kursuose dar studijuojantiems gydytojams – rezidentams – algos 10 proc. kyla nuo sausio. Sveikatos apsaugos ministerijos skaičiavimu, jaunesniojo rezidento alga dėl to augs nuo 390,5 euro iki 463,75 euro, o vyresniojo rezidento alga – nuo 497 eurų iki 530 eurų. Rezidentai taip pat gauna stipendijas, kurios siekia apie 364 eurus.

Opozicijos atstovai siūlė rezidentų algas kelti dar labiau, tačiau „valdantieji“ pasiūlymą atmetė, sakydami, kad tam nėra lėšų.

Premjeras trečiadienį žurnalistams, be kita ko, sakė, kad nepatenkinti valdančiųjų sprendimais yra tik dalis medikų.

REKLAMA

Gruodžio viduryje Vyriausybė ir dalis medikų bendruomenės susitarė dėl algų kėlimo 20 proc. nuo 2018 metų gegužės bei siekio, kad 2020 metais gydytojų vidutinis atlyginimas sudarytų tris vidutines algas, slaugytojų – pusantro vidutinio darbo užmokesčio. Medikų sąjūdžio lyderiai šio susitarimo nepasirašė reikalaudami, kad gydytojų algos būti didinamos nuo sausio 30 procentų.

Vilniaus mero komentaras apie žadamus didinti medikų atlyginimus:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų