Vakar prie stambiausių šalies pieninių protestavę žemdirbiai pažadus ištesėjo ir įmonių darbo netrikdė. Tačiau jau kalbama apie naujus protestus, jeigu jų reikalavimai nebus patenkinti, rašo „Respublika“.

Panevėžyje, Rokiškyje, Telšiuose, Vilkyškiuose ir Marijampolėje atvaryta daugiau kaip po šimtą traktorių, kitos žemės ūkio technikos.

Bendrovių „Pieno žvaigždės“, „Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“, „Marijampolės pieno konservai“, Vilkyškių pieninės kasdienė veikla nebuvo sutrikdyta, jų gamybos cechai dirbo įprastu ritmu.

Traktoriai – užstatyti bankui

Prie „žemaitijos pieno“ traktoriais vakar priešpiet suvažiavo ūkininkai iš dešimties šalies rajonų – Klaipėdos, Joniškio, Mažeikių, Kretingos, Kelmės, Skuodo, Akmenės, Rietavo, Plungės ir Telšių.

Protesto akcijos dalyviai savo „sunkiąją artileriją“ pastatė gatvėje priešais įmonės teritoriją. Iš viso čia buvo sustatyta daugiau nei 100 traktorių.

Ant daugelio traktorių buvo matyti užrašų, skelbiančių, kad šios transporto priemonės yra užstatytos bankui. „Durnius myli darbą, o darbas – durnių“, „Dovanojam karves“, „Bankrutuosime mes – bankrutuosite jūs“ - tokio ir panašaus turinio plakatų prie „Žemaitijos pieno“ atsivežė protesto akcijos dalyviai.

Piketui buvo skirtos dvi valandos, tačiau ūkininkai į jį rinkosi gerokai anksčiau, nei buvo numatyta protesto akcijos pradžia. Kai kurie čia atvažiavo nuo ankstaus ryto, nors piketas prasidėjo tik 11 val.

REKLAMA

Palaikyti ūkininkų atvyko ir Seimo nariai Jonas Ramonas, Valentinas Bukauskas ir Audronė Pitrėnienė. J.Ramonas žmonėms siūlė griežtai visus griebti už gerklės ir neleisti kvailinti.

Grasina nebetiekti pieno

Piketo dalyviai piktinosi, kad brangstant degalams, elektrai ir kitiems gyvybiškai būtiniems ištekliams pieno supirkimo kainos netgi mažėja. „Už kiekvieną darbą turi būti sumokėta, o mes priversti dirbti veltui“, - guodėsi ūkininkai.

„Žemaitijos pieno“ Eksporto skyriaus direktorius Romasis Jarulaitis susirinkusiems protesto akcijos dalyviams teigė, kad džiaugiasi juos čia matydamas, tačiau patarė geriau atsigręžti į šalies Vyriausybę.

R.Jarulaitis siūlė vienytis dėl bendro tikslo ir reikalauti iš Vyriausybės didesnių išmokų – tokių kaip senosiose Europos Sąjungos valstybėse. Esą tuomet ir pieno supirkimo kainos būtų didesnės. Direktoriaus kalbą ūkininkai palydėjo švilpimu ir pasipiktinimo šūksniais.

Per piketą patvirtinta rezoliucija su reikalavimais padidinti pieno supirkimo kainas. Rezoliucija įteikta „Žemaitijos pieno“ administracijai.

Tuo atveju, jei nebus išgirsti jų reikalavimai, ūkininkai ketina imtis dar griežtesnės akcijos – kurį laiką nebetiekti pieno perdirbėjams.Lenkai – geresni supirkėjai

„Marijampolės pieno konservai“ stambiesiems pieno gamintojams už vieną litrą pieno moka 80-81 ct, o smulkiesiems – 40-50 ct. Kainų skirtumą ypač pajuto stambieji pieno tiekėjai, praėjusiais metais gaudavę per vieną litą.

„Ar protinga iš Rokiškio vyti pienovežį į Kalvarijos savivaldybę? Tie šimtai tūkstančių litų, kuriuos perdirbėjai pravažinėja, galėtų būti padalijami žemdirbiams“, - stebėjosi Prienų rajono ūkininkas Martynas Butkevičius. 100 karvių auginantis prieniškis pieną parduoda „Marijampolės pieno konservams“, tačiau kaina už pieną jo netenkina.

Prieniškis neslepia pernai vedęs derybas su lenkais. Anot M.Butkevičiaus, Lenkijos ūkininkų perdirbėjai taip neskriaudžia kaip čionykščiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų