Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos žiauriausių kada nors Lietuvos teisėsaugininkų išaiškintų Panevėžio „tulpinių“ gaujos autoritetai trečiadienį turėtų išgirsti jiems gresiančias bausmes.

REKLAMA

Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis Vilniaus apygardos teisme (VAT) vyksiančiame posėdyje rengiasi baigti apie 300 puslapių baigiamąją kalbą ir paskelbti siūlomas laisvės atėmimo bausmes.

Kaip BNS sakė A.Urbelis, „tulpiniai“ Virginijus Baltušis, Algimantas Vertelka, Audrius Andriušaitis, Darius Blinkevičius ir Dainius Skačkauskas kaltinami įvykdę nužudymus sunkinančiomis aplinkybėmis,

Be to, juos prokurorai kaltina dalyvavus šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje.

Už šias nusikalstamas veikas „tulpiniams“ gresia įkalinimai iki gyvos galvos.

Prokuroras spėjo, kad VAT galėtų sprendimą paskelbti balandžio-gegužės mėnesį.

Teismas Panevėžio „tulpinių“ bylą pradėjo nagrinėti 2006 metų gegužės viduryje.

1993-2000-aisiais įvykdyti nusikaltimai aprašyti 62 baudžiamosios bylos tomuose. Be nužudymų čia teismo vertinimui pateikti nusikalstamos gaujos koviniai ginklai, sprogmenys, kuriuos pareigūnai rado konspiraciniuose garažuose, žemėn užkastuose bidonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Sudėtingos bylos tyrimas užtruko ne vienerius metus, nes pareigūnams reikėjo atlikti daug ir sudėtingų ekspertizių, žemėje ir vandenyje ieškoti aukų palaikų bei nusikaltimų įrankių.

Šioje byloje nagrinėjami ir buvusio „Mažeikių nafta“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino, Panevėžio apygardos prokurorės Vidos Kazlauskaitės ir Pasvalio policijos pareigūno Sergejaus Piskunovo nužudymai.

2000 metų liepos 6 dieną pakeliui iš Vilniaus į Mažeikius dingo tėvas ir sūnus Kiesai bei jų vairuotojas. Kitos dienos rytą vieno Vilniaus Laisvės prospekto namo automobilių aikštelėje rastas G.Kiesaus visureigis „Mercedes-Benz ML 320“.

Manoma, kad 2000 metų liepos 6 dieną apie 22 val. „tulpiniai“ užpuolė Kiesus.

Smurtaudami užpuolikai išgavo Kiesų banko kortelių kodus ir vėliau pasisavino daugiau nei 120 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Mažeikiškiai buvo nužudyti, jiems nukirstos galvos, palaikai užkasti maždaug 20 kilometrų nuo Panevėžio ir aptikti tik 2001-ųjų lapkritį. Galvų nepavyko rasti iki šiol.

2000-ųjų lapkričio 5-osios vakarą nužudyti Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja V.Kazlauskaitė ir Pasvalio policijos inspektorius S.Piskunovas.

Pareigūnai sušaudyti, kai važiavo automobiliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų