REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokurorai nusprendė, kad pradėti atskirą ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos prieš palestinietį Abu Zubaydahą nėra tikslinga.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt primena, jog Generalinėje prokuratūroje 2010 m. rugsėjo 20 d. buvo gautas Londone įsikūrusios kalinių teisių gynimo organizacijos „Reprieve“ prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo palestiniečio Abu Zubaydah neteisėto priverstinio dingimo ir slapto gabenimo, bei galimo neteisėto kalinimo ir kankinimo JAV Centrinės žvalgybos valdybos slaptajame sulaikymo centre Lietuvoje.

REKLAMA

Tačiau šiandien paskelbta, jog prokurorai, susipažinę su gautu dokumentu, nusprendė, kad pradėti atskirą ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos nėra tikslinga.

Prokuratųra tokį sprendima motyvuoja tuo, kad jau atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos Respublikos teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokurorų, šio ikiteisminio tyrimo metu tiriamos visos aplinkybės, susijusios su galimu įvykiu. Tarp tiriamų nusikalstamų veikų yra ir organizacijos  pareiškime minimos galimos veikos bei neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Arvydas Anušauskas dar praėjusią savaitę teigė, jog žmogaus teisių gynėjų kreipimesi nėra jokios naujos ir svarbios informacijos.

Lietuvoje galėjo būti laikomas CŽV atgabentas terorizmu įtariamas asmuo

Gyventojai tvirtina matę amerikiečius?

CŽV Lietuvoje

CŽV Lietuvoje yra tik mitas?

Slapta JAV bazė galėjo būti prie pat sostinės

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų