Covid-19 užsikrėtimų skaičiai Lietuvoje ir toliau sparčiai mažėja. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas džiaugiasi, kad Lietuva įžengė į paskutinę raudoną koronaviruso zoną.

„Vyksta fantastiški dalykai su COVID-19 statistika. Lietuva per penkias dienas kaip kometa „perskrodė“ raudoną C2 zoną ir vakar įlėkė į C1 „rusvą“. Tai jau paskutinis žingsnis atsisveikinant su raudona spalva. O „žalia“zona, kuri dar neseniai atrodė taip toli, tampa visai ranka pasiekiama

Nustatyti – 155 nauji Covid-19 atvejai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą šalyje nustatyti 155 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė trys žmonės, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Šalyje atlikta 13 tūkst. 992 molekuliniai (PGR) ir 6491 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. 

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 143,4 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 1,4 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 277 tūkst. 379 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 262 tūkst.140 asmenų, deklaruoti 211 tūkst. 142 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 5228 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 56 tūkst. 226. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4330 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8762 mirtys.

REKLAMA

Birželis greičiausiai bus paskutinis karantino mėnuo

Kartu A. Dulkys teigė, kad apie kažkokius verslo suvaržymus vasarą nereikėtų kalbėti. 

„Kaip minėjo premjerė, jei viskas judės taip, kaip dabar, tikėkimės, kad birželis bus paskutinis mėnuo, kai turėsime oficialų žodį „karantinas“. Tačiau ekstremali situacija – ji niekur nesideda, ji tęsiasi, tai kažkokių taisyklių turėsime turėti, bet ne suvaržymų“, – sakė ministras.

Paklaustas, kokių būtų galima laukti scenarijų rudeniui, ar pavyks, kad per ateinantį šaltąjį sezoną pavyks išvengti uždarymo, SAM vadovas neslėpė, kad niekada nežinai, kokį siurprizą virusas gali iškrėsti

„Taip, tokia galimybė yra, bet gamta yra toks dalykas, kuris mėgsta ciklus. Mokslininkai žino, kad virusai mėgsta gyventi pagal tam tikrus ciklus. Ir nebūsime naivūs, suprasime, kad tiek rudenį, tiek žiemą mūsų gali laukti kažkokių naujų siurprizų ir jiems turime pasiruošti. (...) Tai politikos formuotojai, ministerijos, Vyriausybė turi būti paruošę visiems sąlygas, visos institucijos turi turėti tinkamas priemones, jei kalbėtume apie testus ir kitus dalykus. O visuomenė, tikimės, aktyviai tęs vakcinavimąsi, kas mums taip pat yra labai svarbu“, – sakė A. Dulkys.


Rašyti komentarą...
O
OP neperšokęs
2021-06-11 11:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra čia jokios fantastikos. Žmonės persirgo, o atšilus orui bendravimas persikėlė iš patalpų į lauką. Manau kad saulė su šiluma irgi stabdo virusą. Galėsi džiaugtis rudenį jei atvejai nebekils.
Atsakyti
-2

T
Tomas
2021-06-11 15:45:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradėkit rašyti apie sezonini gripa skelbkit jo statistika jau visai ji išbraukėt
Atsakyti
0

M
Mari
2021-06-11 11:36:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rudeni vel viskas is naujo prasides, nera ko dziaugtis is anksto. Virusas niekur nedings.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų