Profesorius pažėrė kritikos dėl sprendimų žabojant koronavirusą: saugumo interesus dominuoja verslo interesai

Lietuvoje – vėl nauji COVID-19 antirekordai. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 255 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 111 iš jų registruoti Vilniaus, 58 Šiaulių, 39 Kauno, 28 Klaipėdos, 7 Panevėžio, 5 Marijampolės, 4 Telšių ir 3 Alytaus apskrityse. Tad didžiausias protrūkis – Lietuvos sostinėje. Anot ministro Aurelijaus Verygos, tokie šuoliai neturėtų stebinti – tam užtenka įsiplieskusio vieno kokio židinio. Kokių priemonių reikia imtis, kad Lietuvoje būtų sustabdytas koronaviruso plitimas? 

Apie tai kalbame su Vilniaus universiteto profesoriumi Vytautu Usoniu.

Sparčiai augant susirgimų Covid-19 skaičiui, šiandien jų turime 255, ar galima buvo išvengti tokio spartaus augimo?

Sunku kalbėti, ko buvo galima išvengti. Tiesiog mes dar ir dar kartą kalbame, kad neturime didelio pasirinkimo šitai infekcijai kontroliuoti. Vienintelė kryptis yra plitimo kelių kontrolė. Ji labiausiai susijusi su nepatogumais socialiniame gyvenime. Taip pat yra socialinė distancija, kaukės, dezinfektantai, įvairių veiklų apribojimas.

Kurias veiklas reikėtų apriboti dabar kuo greičiau?

Reikėtų žiūrėti, kurių veiklų galėtume atsisakyti mažiausiai paveikdami visuomenės gyvenimą. Kai ko žmonėms reikia, bet turime atsirinkti, kur yra labai svarbūs dalykai, kontaktai ir užtikrinti jų saugumą tomis priemonėmis, kurias turime. Populiarėja nosies purškalai. Sunku pasakyti ar jie gelbėja koronaviruso plitimo suvaldymui. Matysime, kaip bus su koronavirusu.

Lietuvoje uždaromi ištisi miestai. Tuo metu Vilniuje naktiniai klubai, restoranai dirba ir žmonės linksminasi. Tai tęsiasi ir jų neuždaro. Kaip manote, ar teisinga jų neuždaryti?

Aš manau, kad tai turėtų būti peržiūrėta ir labai rimtai. Mes turime atsirinkti tas veiklas, kurios yra mums gyvybiškai būtinos. Mano supratimu, po 12 val. vargu ar yra didelis poreikis kažkur pavalgyti. Tai turbūt jau daugiau laisvalaikio praleidimo forma, komforto, prabangos prekė. Turime labai aiškiai pasakyti, kad pasidžiaugimas yra kitų sąskaita. Jei išgirstumėte tą teiginį, kad jaunesni žmonės yra baruose, užsikrėtę jie nesudaro problemų, bet jie padidina viruso cirkuliavimo lygį visuomenėje.

Besimptomių asmenų skaičius didina riziką užsikrėsti rizikos grupių asmenims. Ta diskusija labai įnirtingai vyksta dabar, bet man atrodo, kad čia prieš saugumo interesus dominuoja verslo interesai ir nemanau, kad tai yra teisingas požiūris.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
P
Pacientas
2020-10-16 12:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Profesorius - teisus, gyventojų sveikatos interesai turi būti aukščiau ,,barų", bet SAM galėtų aktyviau padirbėti aiškinant kontaktus. Politikavimas - esant daugiau kaip 30% neišaiškintų šaltinių- pandemijos nesustabdys.
Atsakyti
-7

v
vilnietė
2020-10-16 09:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas teisingai. vilniuje barai ir kavinės ošia. šimašiui nusisjaut ant miestiečių sveikatos. nežinau, gal marichuana padeda nuo covid?
Atsakyti
-9

A
Ačiū
2020-10-16 10:01:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū šiam žmogui už tiesą ir išmintingą žodį, tik labai gaila, kad atsakingieji negirdi, o gal nenori girdėti?

Lengva nekreipti dėmesio arba dengtis "ekonominiu nuosmūkiu", nei saugoti vieniem kitus. Jei mokėtume dalintis tuo, ką turime, niekam nereikėtų kęsti bado.

Ačiū, profesoriau :)
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų