Pritaria amnestijai ir iškart ramina: pavojingiausi nusikaltėliai į laisvę nepateks

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas sako palaikantis „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymą pritaikyti amnestiją keliems šimtams nuteistųjų.

251

„Tai yra susitaikymo ir malonės aktas iš valstybės pusės. Manau, kad reikia tai taikyti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras. Jis tvirtino, kad amnestiją reikia taikyti „atsakingai ir pamatuotai“.

Vis dėlto ministras teigė, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pasiūlytas amnestuojamų asmenų kriterijų sąrašas užtikrintų, kad į laisvę nepateks pavojingi nusikaltėliai.

„Tai tikrai toks sąrašas, į kurį nepatenka pavojingi nusikaltėliai ar asmenys, kuriems skirtos rimtos laisvės atėmimo bausmės“, – kalbėjo E. Misiūnas.

„Valstiečių“ lyderis amnestiją siūlė skelbti valstybės šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga.

(251 nuotr.)
FOTOGALERIJA. H. Daktaro gyvenimo sąlygos Pravieniškėse

Pagal jo registruotą projektą, nuo bausmės būtų atleidžiamos iki šešerių metų nelaisvės nuteistos nėščios bei nepilnamečių vaikų turinčios moterys. Taip pat būtų paleidžiami nuteistieji iki trejų metų nelaisvės: vyresni kaip 65 metų, turintys vidutinį ar sunkų neįgalumą, nusikaltimus padarę būdami nepilnamečiais asmenys.

Kitiems nuteistiesiems bausmės laikas galėtų būti sumažinamas – nėščioms bei nepilnamečių vaikų turinčioms moterims, taip pat padariusiems nusikaltimus dėl neatsargumo.

Pagal šiuos kriterijus amnestija paliestų apie 200 – 250 nuteistųjų. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius yra sakęs, kad Vyriausybė svarstys pasiūlyti Seimui dar maždaug 200 žmonių atleisti nuo arešto bausmės.

E. Misiūnas prieš tapdamas vidaus reikalų ministru dirbo Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnu, teisėju.

(55 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ekskursija po naująjį Pravieniškių korpusą


Rašyti komentarą...
D
Darius
2018-08-09 12:48:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O blet jai jau tokiom progom paleidinėt sugalvojo prisidyrbusius,tai visus paleist ir ramu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų