• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje vykstant eisenai už protestus JAV, prie Amerikos ambasados susirinko tam oponuojantys, tarp jų ir lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

Vilniuje vykstant eisenai už protestus JAV, prie Amerikos ambasados susirinko tam oponuojantys, tarp jų ir lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

REKLAMA

Penktadienį Vilniuje vyko eitynės, palaikančios protestus Jungtinėse Valstijose ir pasisakančios prieš rasizmą. Eitynės pasibaigė prie JAV ambasados, o čia jų dalyvius pasitiko prieš „Antifą“ pasisakantys Donaldo Trumpo šalininkai Lietuvoje. 

Protesto pavadinimu „NE Antifos ir Sorošo riaušių organizavimams“ viena iš rengėjų A. G. Astrauskaitė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad renginyje užsiregistravo dalyvauti apie 70 dalyvių, buvo gautas ir savivaldybės leidimas. Tačiau protesto pradžioje dalyvių gretos buvo kiek mažesnės – su plakatais prie JAV ambasados stovėjo apie 10 asmenų, tarp jų, A. G. Astrauskaitė, politologas Marius Kundrotas. 

A. G. Astrauskaitė eitynių dalyvius pasitiko šaukdama „Lietuva“, fone grojo Eurikos Masytės atliekama daina „Laisvė“. Tarp dviejų renginių dalyvių kilo konfliktas, tačiau policija juos išskyrė.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad už Vyčio skulptūrą kovojusi ir incidentą su policija dėl trispalvės kiek anksčiau turėjusi lietuvių kalbos mokytoja A. G. Astrauskaitė su bendražygiu nuplėšė prie JAV ambasados pakabintus plakatus, palaikančius nužudyto George’o Floydo protestus.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt atsiųstame vaizdo įraše matyti, kaip A. Astrauskaitė su bendražygiu nuplėšia plakatus, surenka uždegtas žvakutes.

Sostinėje lietuvių kalbos mokytoja dirbanti moteris naujienų portalui tv3.lt teigė, kad taip pasielgė, nes Lietuvoje taikomi dvigubi standartai.

„Kada žmonės gynė, ypač Vilniuje, Lietuvos didvyrius nuo išniekinimo ir lentų daužymo, kada dėjo gėles, žvakutes, plakatus. Kur tikrai už Lietuvą gyvybę paaukoję žmonės, Jonas Noreika-Generolas Vėtra arba Kazys Škirpa, kur gelbėjo žmones, net ir žydus. Tai dvigubi standartai. Ten nurinkinėjo „Grinda“ ir gėles, ir žvakutes, reikėjo žmonėms saugoti“, – pasakojo A. Astrauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė tvirtina, kad protestus JAV palaikančius plakatus užkabino neaiškios nevyriausybinės organizacijos, kurios, A. Astrauskaitės žodžiais, yra remiamos George’o Soroso.

„Rašo angliškus plakatus prie Amerikos ambasados, kai Amerika yra pagrindinė jėga, galinti mus apginti nuo Rusijos, Kremliaus agresijos. Šitaip elgtis tikrai negalima“, – sakė mokytoja.

A. Astrauskaitei užkliuvo ir protestuotojų JAV naudojamas šūkis „Black Lives Matter“ (liet. – „Juodaodžių gyvybės yra svarbios“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaltinti visą baltųjų rasę, čia tikrai rasizmas. Juodieji turi teisę gyventi, o baltieji neturi teisės gyventi? Aš manau, kad jei nusikaltėlis nusikalto, ar baltas, ar juodas, ar geltonas, bet kokios rasės žmogus, jis už tai atsakys“, – dėstė pašnekovė.

A. Astrauskaitė pasakojo, kad skaito spaudą, susiskambina su draugais Čikagoje, kurie iš arti mato ten vykstančius protestus. Moteris įsitikinusi, kad protestai yra tik priedanga, kuria norima pakenkti dabartinei Jungtinių Valstijų administracijai.

REKLAMA

„Čia remiamos opozicijos, vadinamų demokratų, o iš tikrųjų komunistų, marksistų jėgos ir tiesiog siautėja, plėšia. Ir Lietuvoje suklaidintas jaunimas tų sorošistinių organizacijų. Reikia ginti JAV ambasadą, didžiuotis, džiaugtis, o ne pyktis su galingiausia pasaulio valstybe Lietuvai. <...> Dabar tokie dalykai vyksta, plėšoma, daužoma viskas, čia grynai prezidento Trumpo priešrinkiminis puolimas. Jis žmogus protingas ir, manau, antrai kadencijai žmonės jį išrinks“, – kalbėjo A. Astrauskaitė.

REKLAMA

Moters teigimu, tai jau kokia dešimta jos akcija Vilniuje, kuria ji kovoja už laisvę, saviraišką ir prieš, A. Astrauskaitės žodžiais, liberalų-komunistų savivalę.

Jungtinėse Valstijose tęsiasi masiniai protestai. Jie kilo po gegužės 25 d. Mineapolyje įvykusio incidento, kai policininkas kelias minutes prie gatvės grindinio spaudė sulaikytą afroamerikietį George’ą Floydą. Nors sulaikytasis prašė nustoti tai daryti, nes jis negali kvėpuoti, pareigūnas toliau tęsė savo veiksmą, ko pasekoje, G. Floydas mirė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad A. Astrauskaitė aktyviai pasisako už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, dėl to surengė ne vieną mitingą. Praėjusių metų rugsėjį A. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą. Šių metų sausį A. Astrauskaitė buvo policijos sulaikyta už, kaip pati tvirtino, mojavimą Lietuvos trispalve.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų