Parlamentaras Edmundas Pupinis kreipėsi į Utenos rajono apylinkės prokuratūrą prašydamas ištirti, ar kas mėnesį iki 2 tūkst. litų galinčią siekti kompensaciją už kanceliarines ir kitokias išlaidas jau nebe pirmus metus gaunantis Utenos rajono meras Alvydas Katinas tai daro teisėtai. „Teismai, nagrinėjantys analogiškus atvejus kitose savivaldybėse, yra priėmę sprendimus, kad merui ir jo pavaduotojui negali būti mokamos papildomos išmokos. Utenoje jos vis dar tebemokamos", –piktinosi parlamentaras. Pagal dar 2007 metais priimtą Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, išmokos už kanceliarijos, pašto, telefono, transporto išlaidas, kurios pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas gali būti mokamos tarybos nariams, paskirtos net pareigines algas gaunantiems politikams.

Tuomet numatyta iš Utenos rajono savivaldybės iždo mokėti 2,5 minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio kompensaciją merui A.Katinui. Mero pavaduotojui Vidmantui Valinčiui paskirta 1,5 MMA dydžio išmoka, o mero patarėjai Stasei Maigienei –0,5 MMA dydžio suma. Minimali mėnesio alga šiuo metu sudaro 800 litų. Vyriausiasis administracinis teismas 2009 m. gegužės 4 dieną neginčijamoje nutartyje išaiškino, kad papildomos išmokos merams ir jų pavaduotojams prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui. Pasak E.Pupinio, Utenos savivaldybė nesilaiko šio sprendimo. Į prokuratūrą išsiųstame rašte E.Pupinis prašo prokurorų įvertinti galimą piktnaudžiavimą savivaldybės tarybai vilkinant priimti teismo išaiškinimus dėl išmokų skyrimo atitinkančius sprendimus.


Rašyti komentarą...
9
9
2010-08-30 11:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad utenos savivaldybes darbuotojai patys perkasi kanceliarines prekes, tai nera naujiena, tik va ne visi "kompensacijas" uz tai gauna.
Atsakyti
0

u
uuu
2010-08-30 11:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko, paskelbs konkursa kanceliarinem prekem tiekt, kuri laimes visus Utenos konkursus laiminti "Utenos melioracija" ir viskas bus GERAI. Nereikia cia panikuot ir bedos daryt!
Atsakyti
0

b
brrrr
2010-08-30 15:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
manęs nenustebino
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų