Prie sovietų kareiviams skirto memorialo susirinkus apie tūkstančiui žmonių neapsieita be incidentų

Nepaisant karantino ir draudimo būriuotis į Antakalnio kapines plūdo minios žmonių – nešini gvazdikais, įsisegę Georgijaus juosteles, daugiausia rusakalbiai gyventojai minėjo Gegužės 9-ąją. Prie sovietų kareiviams skirto memorialo susirinko apie tūkstantis žmonių. Per minėjimą neapsieita ir be incidentų – išskleista sovietinė vėliava, vienas chuliganas policijos pareigūnus išvadino necenzūriniais žodžiais. Keliems asmenims surašyti administracinių teisių pažeidimo protokolai.

Nors koronaviruso pandemija šalyje nerimsta ir karantinas dar nesibaigė, tačiau nuo ankstyvo ryto į Antakalnio kapines traukė minios žmonių – daugiausia rusakalbių. Nešini raudonais gvazdikais, įsisegę prieštaringai vertinamą Georgijaus juostelę į atlapus ar pasipuošę sovietų karių kepurėmis rinkosi žmonės. Jie sako atėję pagerbti Antrajame pasauliniame kare žuvusių sovietų karių. Pasak policijos pareigūnų, iš viso čia susirinko apie tūkstantis žmonių.

„Atėjau kaip į šventę, pagerbti savo senelius, prosenelius, kas už mus stengėsi ir kariavo.“

„Mes kasmet gegužės 9 dieną čia ateiname, atnešame gėlių prie amžinosios ugnies, nežinomo kario kapo.“

„Daug kam iš čia gyvenančių yra šventa diena atminties. Žinokit, jos tikrai negalima pamiršti.“

„Nežinau, ar tai yra šventė, mano supratimu, tai daugiau gal ne visai šventė, o pagerbimas tų žmonių, kurie kariavo ir žuvo.“

„Proseneliai pas mus didvyriai, vaikus atvedėme, kad jie nepamirštų šitos šventės.“

„Šventė su ašaromis akyse. Todėl kad daug numirė, už pasaulį, draugystę, meilę. Gyvenkime draugiškai, nesipykime, raskime bendrų taškų.“

Europa karo baigtį mini gegužės 8-ąją

O Lietuvai gegužės 9-oji reiškia krauju paženklintą istorijos etapą ir ilgus okupacijos metus, kai į Sibirą ištremta keli šimtai tūkstančių žmonių.

Vakarų Europos šalys, taip pat ir Lietuva, Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini gegužės 8-ąją. Tą dieną 1945 metais Vokietija pasirašė besąlyginį kapituliacijos aktą. Politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius tikina, kad šias dvi datas reikia atskirti ir aiškiai suvokti.

„Mums gegužės 9-oji galėtų asocijuotis nebent su antrosios okupacijos pradžia. Jeigu tokia diena, turėtų būti prisimenama, tai yra gegužės 9-oji.Ir visa tai, kas yra su tuo susiję Lietuvoje, jokiu būdu nekalbu apie žuvusius karius, kurių kapai gerbiami, bet visi tie paminklai, visos tos demonstracijos, visi tie rinkimaisi į kapines gegužės 9 dieną mums primena mūsų okupaciją“, – sakė politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

REKLAMA

Neapsieita be incidentų

O per gegužės 9-osios minėjimą Antakalnio kapinėse neapsieita ir be incidentų – prie memorialo sovietų kariams išskleista Sovietų Sąjungos vėliava, taip pat keli asmenys stovėjo su vėliava „Tegyvuoja pergalė prieš fašizmą“.

Kiek vėliau čia pasirodė ir asmuo išreiškęs priešingą nuomonę nei visų susirinkusiųjų. Jisai stovėjo su plakatu, kuriame pavaizduotas Lietuvių partizanus medžiojęs ir šaudęs sovietų saugumo karininkas Nachmanas Dušanskis. Vyriškis plakatą rodė visiems susirinkusiems, netrukus įsižiebė konfliktas, aiškintis situacijos atėjo ir policijos pareigūnai.

„Padėkokit, padėkokit, mano seneliui, kad išgelbėjo lietuvius. – Mano senelis su bobute kasė duobę miške, tai jisai va, dėkingas – Sovietskij Sojuz…“

Pasak Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, per gegužės 9-osios minėjimą keli asmenys buvo sulaikyti, jiems surašyti administracinių teisių pažeidimo protokolai. Vienam už pareigūnų įžeidinėjimą, kitam už sovietinė simbolikos demonstravimą. Pasak pareigūnų, kai kurie į kapines atėję žmonės buvo akivaizdžiai neblaivus, šūkavo.


Rašyti komentarą...
T
To lt
2021-05-09 21:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tu ir kausas. Rusam yra svente tai jie tegu ir svencia negi tau maiso. O pats kuo skiriesi siulidamas kisti i vagonus ir istremti. Patikek ju istremtu ir represuotu buvo ne ka maziau.
Atsakyti
-2

T
Tėvas
2021-05-10 04:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai paminėti Pergalės dieną,tai karantinas,o kai maksimose per galvas lipa- nieko!
Atsakyti
-4

U
2021-05-09 23:57:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be pergalės prieš nacizmą nebūtu ir dauguma Europos valstybių ir mūsų. Ačiū kariams.
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų