Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) užfiksavo palei sieną su Baltarusija einančią maždaug 70 migrantų grupę. Migrantai pasieniečiams pasakojo, kad juos prie Lietuvos sienos baltarusiai jėga atvežė nuo sienos su Lenkija.

Tarnyba teigia, kad grupė penktadienį susiformavo iš dviejų panašaus dydžio grupių, prie sienos su Lietuva priartėjusių ties Varėnos rajonu.

„Kitoje sienos pusėje buvę migrantai Lietuvos pasieniečiams pasakojo, kad baltarusių pareigūnų jėga susodinti į sunkvežimius buvo atvežti nuo sienos su Lenkija, į kurią norėjo patekti. Užsieniečiai teigė, kad ties Varėnos rajonu jie buvo išlaipinti bei gavo komandą eiti į Lietuvą. Išties aplinkinėse vietovėse tuo metu būta Baltarusijos pareigūnų bei jų sunkvežimių judėjimo“, – nurodoma VSAT pranešime.

Iki maždaug 70 žmonių susijungusios dvi grupės penktadienį Baltarusijos pusėje pradėjo eiti palei sieną Lietuvos kontūru žemyn, teigia tarnyba. Iš Lietuvos pusės užkardydami galimą neteisėtą patekimą į šalį juos stebėjo ir sekė VSAT pareigūnai ir kariai.

Migrantai nebandė veržtis į Lietuvą ir vis kartojo nenorintys į ją patekti, o čia atsiradę tik Baltarusijos pareigūnų verčiami. Užsieniečiai, tarp kurių didžioji dauguma buvo vyrai, vis šaukė, kad eina atgal į Lenkiją. Jų kelionė palei sieną kontroliuota ne tik iš žemės, bet ir iš VSAT sraigtasparnio.

Taip penktadienį ši grupė stebima bei sekama ir Baltarusijos pareigūnų, palei sienos liniją ir palei Nočios upę, kuria eina siena, nuėjo daugiau kaip 15 kilometrų. Pavargusiems ir išalkusiems užsieniečiams, skirtingai nuo netoliese buvusių Baltarusijos pasieniečių, VSAT pareigūnai suteikė humanitarinę pagalbą.

Per Nočią, kuria eina sienos linija, Lietuvos pasieniečiai migrantams permetė vadinamuosius humanitarinius paketus ir vandens. Paketuose yra įvairių maisto produktų, higienos priemonių bei kitų daiktų, padedančių žmonėms išbūti gamtos sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

VSAT teigia, kad pareigūnų parodytą žmogiškumą ir suteiktą pagalbą migrantai palydėjo padėkos žodžiais ir plojimais.

Sutemus ši 70 žmonių grupė savo kelionę Lenkijos link sustabdė. Migrantai įsikūrė maždaug už 5–10 metrų nuo sienos linijos Baltarusijos pusėje, užkūrė laužus ir liko laukti ryto. Stebimi Lietuvos ir, neabejojama, Baltarusijos pareigūnų, į Lietuvą jie ir toliau sakėsi nenorintys patekti.

Šeštadienio rytą ši grupė ties Varėnos rajonu vėl pradėjo eiti Lietuvos kontūru žemyn. Įveikę kelis kilometrus užsieniečiai atsidūrė vietovėje, kur Lietuvos pusėje yra įrengta koncertina. Dėl to patekti į šalį jiems nebeliko galimybių, nurodo VSAT.

Gairės:

Rašyti komentarą...
Šlovė našim
2021-11-13 11:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
@TV 3 Patys 20 metų su jav ir nato misija darėte
Atsakyti
0

L
LUKAS
2021-11-13 11:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
DAR KARTA IRODO KOKIE DUNDUKAI YRA TIE KAC
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
Šlovė našim 2021-11-13 11:16:45
@TV 3 Patys 20 metų su jav ir nato misija darėte
Atsakyti
0
L LUKAS 2021-11-13 11:51:17
DAR KARTA IRODO KOKIE DUNDUKAI YRA TIE KAC
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų