Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai iškart dviejose ministerijose atliko kratas ir iš kabinetų išsivežė apklausti du aukštas pareigas einančius valstybės tarnautojus, įtariamus ir piktnaudžiavimu, ir kyšininkavimu, rašo „Lietuvos žinios“.

Vakar po pietų sostinės 2-asis apylinkės teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą ir dviem mėnesiams nuo pareigų nušalino iškart du aukštas pareigas einančius valstybės tarnautojus: Teisingumo ministerijos (TM) sekretorių Dainių Narkevičių bei Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktoriaus pavaduotoją Liną Pukį. Jiems Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) užvakar vakare pareiškė įtarimus: D.Narkevičiui - dėl piktnaudžiavimo, o L.Pukiui - dėl kyšininkavimo.

Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis LŽ vakar teigė, jog įtarimai šiems asmenims tarpusavyje nesusiję - tai esą du atskiri tyrimai. Tačiau prokuroras patvirtino, kad įtariamieji pažįstami. Jiems inkriminuojami įtarimai panašūs, susiję su ministerijoje (D.Narkevičius kuravo viešuosius pirkimus) ir departamente šiemet skelbtais viešųjų pirkimų konkursais. Įtariama, kad ir vienas, ir kitas protegavo kai kurias konkursuose dalyvavusias bendroves.

Pasak I.Mikelionio, dabar abiem valstybės tarnautojams inkriminuojama po vieną nusikalstamos veikos epizodą. Tačiau neatmetama galimybė, jog per tyrimą gali paaiškėti ir daugiau panašių nusikaltimų.

REKLAMA

„Lietuvos žinios“ primena, kad užvakar STT agentai atliko dokumentų poėmius ir kratas tiek VRM, tiek TM, taip pat įtariamųjų namuose. Kratos ir poėmiai buvo daromi ir keliose bendrovėse. Tačiau verslininkams, pasak pareigūnų, įtarimai, bent jau vakar, nebuvo pareikšti. O D.Narkevičiui ir L.Pukiui skirtos švelniausios kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Teisingumo ministras Petras Baguška vakar visą dieną lankėsi Varėnoje, todėl neatsiliepė į žurnalistų skambučius. Su juo susisiekti nepavyko ir darbo dienai pasibaigus. Ministras vakar nepareiškė jokios nuomonės apie sekretorių, kurį pats šių metų sausį pasikvietė dirbti. D.Narkevičius į ministeriją atėjo iš Trakų nacionalinio sporto ir sveikatingumo centro. Buvo jo vadovas. Anksčiau Mykolo Romerio universitete D.Narkevičius dėstė fizinį parengimą.

Apie savo pavaldinį vakar nenorėjo kalbėti ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Ainis GUREVIČIUS


Rašyti komentarą...
p
papildomas klausimas STT
2007-12-01 13:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aisku idomu, kad Lietuvoje Teisingumo ministerijos sekretoriumi gali tapti fizinio parengimo destytojas, iki tol savo "teisine kvalifikacija" stiprines Trakų nacionalinio sporto ir sveikatingumo centre... :))
Gal cia STT galetu irgi pasidometi..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų