• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūra teigia, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje yra „labai prasta“, o vakcinacijos tempai – „ultra lėti“. Prezidentūros labiausiai netenkina tai, kad per lėtai yra skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai.

Prezidentūra teigia, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje yra „labai prasta“, o vakcinacijos tempai – „ultra lėti“. Prezidentūros labiausiai netenkina tai, kad per lėtai yra skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai.

REKLAMA

Prezidentūros Sveikatos ekspertų taryba penktadienį aptarė epidemiologinę situaciją šalyje bei skiepijimosi nuo COVID-19 tempus.

„Deja, epidemiologinė situacija yra labai prasta Lietuvoje šiai dienai. Tai rodo esminiai parametrai – sergamumas ir mirtys. Lietuvoje šie skaičiai tikrai labai dideli. Kiekvieną parą miršta dviženklis skaičius žmonių“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

„Antras parametras yra mūsų vakcinacijos tempai. Jie tampa ultra lėti ir pirmąja doze nebepaskiepijama net po 2 tūkst. žmonių per dieną“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai prezidentūra išskiria, kad susirūpinimą kelią vyresnių nei 65 ir 80 metų gyventojų skiepijimas.

„65 metų ir vyresnių žmonių vakcinacijos lygis šiai dienai turėtų būti didesnis, ypač, kai mes lyginame su kitomis Europos Sąjungos šalimis. O 80 metų amžiaus ir vyresnio amžiaus žmonių yra vakcinuota ženkliai per mažai, tik 65 proc., kai pažangios šalyse mes matome netgi rezultatus, prilygstančius 100 proc. senjorų“, – pridūrė patarėja.

REKLAMA

Kritikuoja Vyriausybę

Prezidentūra taip pat teigia, kad Vyriausybė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nesusitvarko su situacija.

„Savaime suprantama, kad už rezultatą yra atsakinga Vyriausybė ir būtent ministras, kuris koordinuoja sveikatos apsaugos sritį. Rezultatai kalba patys už save. Rezultatai yra prasti. Ypač, kai lyginamės su kitomis šalimis. Tikrai yra daug sisteminių, vadybinių spragų, kurios mums kainuoja mirtis“, – kalbėjo I. Segalovičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos ekspertų taryba pasiūlė kelis sprendimus, kaip būtų galima spręsti vyresnio amžiaus asmenų skiepijimo klausimą. Pirmiausiai siūloma didinti informavimo kokybę.

„Vystyti individualią prieigą bei konsultacijų sistemą, siekiant atsakyti į visas baimes, mitus, klausimus dėl sveikatos, vakcinų efektyvumo“, – sakė I. Segalovičienė.

„Lietuvoje ekspertai įžvelgė, kad būtina stiprinti valstybės lygmens vadybinius sprendimus ir koordinavimą. Be jokios abejonės, tikrai matosi didelis netolygumas ir tikrai tokia erdvė tobulėjimui yra valstybės lygmeniu paruošti metodiniai sprendimai senjorų vakcinavimo klausimais, įrankių rinkiniai, kuriais galėtų naudotis savivaldybės specialistai“, – pridūrė prezidento patarėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai ekspertai siūlo senjorams nemokamai atlikti greituosius antikūnų testus.

„Tokiu būdu padedant jiems nustatyti imuniteto lygį ir konsultuoti dėl jų imuniteto“, – sakė I. Segalovičienė.

Beveik 2 tūkst. naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyta 1970 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 žmonių, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

15 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.

Per parą 3335 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepytas 8771 žmogus.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1223 COVID-19 pacientai – 22 daugiau nei parą prieš, 133 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 16,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Prezidentas ultra pergyvena, matomai atidirbinejimas vercia. Lenkijoj KAZKODEL panasus skaiciai jau ilga laika, tik ten gyventoju ne 2, 7, o 38 milijonai! Ir su skiepais nepersistengta ir visi visur be kaukiu- parduotuves, net vaistines. Kyla naturalus klausimas - kas su mum ne taip?!
Na komunikacija prezidentūros tai ultra prasta.
Galimybių pasai nedavė jokių rezultatų, tai kam jie vis dar reikalingi ? Vyriausybės darbai privedė prie liepto galo. Norisi žinoti ko jie ten sėdi ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų