Prezidentūra: jei suveiks griežtesnis karantinas, susirgimų mažės jau per Naujus metus

Mokslininkai prognozuoja, kad, jei visuomenė atsakingai laikysis sugriežtinto karantino apribojimų, susirgimų Covid-19 mažėjimą išvysime dar per Naujuosius metus. Tuo metu, jei žmonės draudimų nepaisys, susirgimų skaičius šoktels sausį.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį kartu su Sveikatos ekspertų taryba, premjere Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarė naujausias Covid-19 plitimo tendencijas bei rekomendacijas dėl vakcinavimo.

Apribojimai duos vaisių

Sveikatos ekspertų taryba G. Nausėda antradienį pristatė pristatys atnaujintą epidemiologinės situacijos apžvalgą ir rekomendacijas dėl vakcinavimo priemonių įgyvendinimo.

„Žinutė iš galimų pandemijos raidos scenarijų yra labai aiški – jeigu tos priemonės išlieka efektyvios ir visuomenė jų laikosi – atsisako judėjimo, susitikimų – gana greitai matome teigiamą poveikį ir mažesnius kasdienius užsikrėtimo skaičius. 

Tiesa, reikia pastebėti, kad tas mažėjimas yra gana inertiškas. Jeigu visuomenė tikrai sąžiningai laikysis reikalavimų, apie Naujuosius metus pozityviuoju scenarijumi turėsime apie 1000–1500 užsikrėtimų per dieną“, – žurnalistams antradienį kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Tuo metu, jeigu visuomenė nesilaikys karantino apribojimų per šventes, sausio mėnesį išvysime susirgimų šuolį.

Jis pridūrė, kad prezidentas G. Nausėda sekmadienį Vyriausybės priimtus griežtesnius ribojimus laiko griežtais, bet būtinais.

„Mes matome, kokia pandemijos situacija, kiek naujų atvejų turime kiekvieną dieną. Žinoma, kad 5 proc. naujų atvejų pateks į ligonines. Be jokios abejonės, reikia griežtų priemonių, kurios sumažintų šį užsikrėtimų mastą, padėtų išsaugoti žmonių gyvybes ir mūsų sveikatos apsaugos įstaigas, kurios susiduria su dideliu krūviu“, – sakė S. Krėpšta.

REKLAMA

Medikus skiepys pirmuosius

Ekspertai pateikė siūlymus dėl pasirengimo skiepijimui bei jo įgyvendinimo savivaldybėse – duomenų apie rizikos grupes ir skiepijimo apimtis rinkimo, vakcinavimo vietų steigimo, personalo mokymų ir pakankamumo koordinavimo, metodinės pagalbos skiepijančių asmens sveikatos priežiūros įstaigoms teikimo. 

„Buvo kalbėta apie logistinius iššūkius. Pirmoji vakcina, kuri bus autorizuota, tas sprendimas bus priimamas gruodžio 29 dieną. Dėl antrosios autorizavimo planuojamas posėdis sausio 12 dieną. Jos abi yra „ledo“ vakcinos, joms reikia ypatingų logistinių elementų, jos turi būti laikomos dideliame šaltyje“, – pažymėjo S. Krėpšta.

Taip pat ekspertai aptarė ir vakcinavimo eiliškumą. 

„Čia kalbėta, kad visų šalių praktika ta, kad pirmiausiai vakcinuojami medikai, kurie turi didžiausią riziką užsikrėsti Covid-19, tuo pačiu metu pradedamas pažeidžiamiausių grupių – senyvo amžiaus, gretutinių ligų turinčių žmonių – vakcinavimas“, – pridūrė S. Krėpšta.

Kviečiame stebėti tiesiogiai:

Rekordinis mirčių skaičius

Per praėjusią parą nuo Covid-19 Lietuvoje mirė rekordinis skaičius žmonių – 38. Nuo Covid-19 šalyje iš viso mirė 863 žmonės, dar 423 – dėl kitų priežasčių.

Taip pat per praėjusią parą patvirtinti 1432 nauji užsikrėtimai koronavirusu, 2591 žmogus pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu Lietuvoje užsikrėtė 96 tūkst. 452 asmenys,  53 tūkst. 501  – tebeserga, 41 tūkst. 665 – pasveiko.

Sekmadienį naujoji Vyriausybė sugriežtino ir iki sausio 31 dienos pratęsė karantiną.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-12-15 10:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidento patarėjai turi mokėti gerai reikšti savo mintis žodžiu ir raštu. Per TV pranešejui neturi būti tarp žodžių aaaa,eeee,iii. Klausytojui tai sukelia neužtikrintumo ir abejojimo apie ką kalba pojūtį.
Atsakyti
-2

O
Onutė
2020-12-15 10:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad iš ekspertų nieko naujo neišgirdau- saugojimo priemonės tos pačios- tai kam švaistomi pinigai. Gana imituoti dirbančius, kalbate, gasdinate jau verkti neliko ašarų, kaip buvo smagu gyventi ir viskas buvo aišku prie S.Skvernelio.
Atsakyti
-3

A
As
2020-12-15 10:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebejuokinkit žmonių su savo tokiais pasisakymais, mažės tik tuo atveju, jei slėsite tiesą ir nerodysit skačių, pagal jūsų pasisakymą, po Kalėdų mistinis sumažėjimas sergančių prasidės.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų