tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė elektros kainas buitiniams vartotojams iki kitų metų liepos turėtų įšaldyti ties 24 centų riba, kitaip ji nuo sausio jiems pabrangs 40 proc., o per visus metus – 80 proc., sako prezidento atstovė.

Vyriausybė elektros kainas buitiniams vartotojams iki kitų metų liepos turėtų įšaldyti ties 24 centų riba, kitaip ji nuo sausio jiems pabrangs 40 proc., o per visus metus – 80 proc., sako prezidento atstovė.

REKLAMA

„Jeigu mes neužšaldome kainų šiame lygyje (24 centų už kilovatvalandę – BNS), tai reiškia, kad elektrą nuo sausio branginame 40 proc. ir dar 40 proc. – nuo liepos. Taip dabar yra sukonstruoti įstatymai“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialiniais klausimais Irena Segalovičienė.

Anot jos, Prezidentūros skaičiavimais, kuriuos ji pateikė Vyriausybei, valstybė yra pajėgi priimti tokį sprendimą.

„Mūsų skaičiavimais, su kuriais pasidalinome ir su Vyriausybe, valstybė yra pajėgi iki tokio lygio apriboti tą žvėrišką elektros kainų augimą tam, kad būtų sukurtas didesnis stabilumas ir aiškesnė perspektyva“, – sakė I. Segalovičienė.

REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda prieš savaitę teigė, jog elektros kaina iki kitų metų liepos turėtų būti užfiksuota 24 centų lygyje, o kompensacijų turėtų sulaukti visi gyventojai. Tačiau, pasak jo, premjerės pasiūlymai buvo susiję su kiek didesnėmis kainomis.

REKLAMA

Pasak Prezidentūros antradienį išplatinto pranešimo, premjerės Ingridos Šimonytės prezidentui pristatytuose pirminiuose pasiūlymuose dėl kompensacijų už elektrą ir dujas buitiniams vartotojams kitais metais numatyta didesnė nei 24 centų kainos riba – tai pareikalautų apie 1,3 mlrd. eurų biudžeto lėšų, arba 1,9 proc. BVP.

Prezidentūros teigimu, 24 centų kainos įšaldymas pirmajam kitų metų pusmečiui papildomai biudžetui kainuotų apie 300 mln. eurų, arba 0,4 proc. BVP.

REKLAMA

„Bendras subsidijų gyventojams paketas, įvertinus elektros kainos buitiniams vartotojams įšaldymą pusmečiui, padidėtų ir iš viso pasiektų apie 2,3 proc. BVP. Valstybė energetinės krizės metu tai gali sau leisti ir privalo padaryti“, – rašoma pranešime. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys yra teigęs, jog nuo sausio elektros kainos vartotojams bus fiksuojamos, tačiau konkretus jų dydis priklausys nuo biudžeto galimybių. 

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau sakė, jog energijos – šilumos, elektros ir dujų – kainų kompensavimui kitų metų biudžete bus numatyta daugiau nei 1 mlrd. eurų. 

Antrąjį šių metų pusmetį valstybė gyventojams moka iki 9 centų kompensaciją, be ne mažiau kaip iki 24 centų. 

Ji man primena vištą iš pasakos, kuri buvo užsimaniusi lietų sustabdyti ...kol ji pales.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų