• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje atidarymo detalės su prezidentu Gitanu Nausėda nebuvo derintos, sako jo patarėja.

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje atidarymo detalės su prezidentu Gitanu Nausėda nebuvo derintos, sako jo patarėja.

REKLAMA

„Atstovybės atidarymas savaime nebuvo išskirtinis projektas. Viskas susikomplikavo tada, kai buvo prieita prie detalių. O detalės su prezidentu nebuvo derintos. Su prezidentu apskritai nebuvo diskusijos iki to momento, kai kilo triukšmas viešojoje erdvėje“, – pirmadienį paskelbtame interviu „Delfi“ sakė Asta Skaisgirytė.

„Kai reikalas tapo viešas, tai vyko jau pasekmių amortizavimas, o ne planavimas į ateitį“, – pridūrė diplomatė.

Vis dėlto, ji pabrėžė, kad prekybinės atstovybės atidarymas iš esmės nebuvo probleminis klausimas.

„Prezidentas niekad nemanė, kad atidaryti prekybinę, ekonominę ar kultūrinę atstovybę būtų problema. Tokių atstovybių ES yra ne viena, ir tai, kad atstovybė atsidarys Lietuvoje, neatrodė didelė naujiena“, – dėstė A. Skaisgirytė.

REKLAMA
REKLAMA

Patarėjos teigimu, Kinijos reakcija buvo „labai aštri, sakyčiau – nekonvencinė“.

„Ji vis dar tęsiasi. Vienašališkai Lietuvos ambasados statusas nužemintas iki reikalų patikėtinio biuro. Susidaro įspūdis, kad tokia aštri Kinijos reakcija net nebuvo prognozuota. Tai, žinoma, buvo klaidingas vertinimas“, – dėstė ji.

REKLAMA

Praėjusią savaitę naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad Kinija spaudžia Vokietijos automobilių dalių milžinę „Continental“ nebenaudoti jos gamykloje Lietuvoje pagamintų komponentų.

Tokie veiksmai esą susiję su Lietuvos ir Kinijos diplomatiniu konfliktu dėl lapkritį Vilniuje atidarytos Taivaniečių atstovybės.  

Kiniją pastaruoju metu labiausiai pykdo Lietuvos sprendimas šalyje leisti veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to iš abiejų šalių konsultacijoms buvo atšaukti ambasadoriai, o vėliau diplomatiniai santykiai pažeminti iki reikalų patikėtinių lygio.

Praėjusią savaitę užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Kinijai siekiant Lietuvos atstovybę Pekine pervadinti reikalų patikėtinio biuru, konsultacijoms atšaukta ir ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Audra Čiapienė.

Užsienio reikalų ministerija informavo, kad dėl to atstovybė laikinai tęs darbą nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų