Prezidentės patarėjas: svarstant socialinį modelį, negalima daryti radikalių sprendimų

Naują socialinį modelį reikia priimti, tačiau radikalių sprendimų reikėtų vengti, teigia prezidentės patarėjas. Mindaugas Lingė sako, kad siūlomus pakeitimus svarbu suderinti su socialiniais partneriais.

„Prezidentė yra minėjusi, kad tam tikri pokyčiai apskritai darbo rinkos reguliavimo santykių yra reikalingi, lankstumo dalykai. Bet labai svarbu išlaikyti bendruosius principus, kad tai būtų suderinta ir su socialiniais partneriais“, - antradienį Žinių radijui sakė M.Lingė.

Pasak jo, svarstymuose ir modelio priėmime svarbus dialogas ir sutarimo principai.

„Labai svarbu išlaikyti bendruosius principus, kas būtų suderinta ir su socialiniais partneriais. (...) Kad nebūtų nueita į radikalias puses - ar į vieną kažkokį kraštutinį liberalizmą, ar dar į kažkokius dalykus“, - tvirtino jis.

M.Lingės teigimu, reformos ir pokyčiai yra reikalingi.

„Tie pokyčiai yra pribrendę - visi sutinka, kad turime reformuoti tam tikrus dalykus. O galbūt yra užsimota ir per labai platus dalykas ir tam tikri dalykai gali paskęsti, galima pridaryti ir tam tikro... košė gali atsitikti, bandant suderinti labai daug įvairių dalykų. Turėtų būti prioritetizuojama ta sritis, labai aiškiai pasakoma, kas svarbiausia ir ką reikia pirmiausia padaryti, ties tais dalykais susitelkti“, - kalbėjo prezidentės atstovas.

REKLAMA

Jis pranešė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį susitiks su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais.

Komiteto vadovė Kristina Miškinienė BNS sakė, kad parlamentarai iš ryto susitiks su šalies vadove, o po pietų tęs socialinio modelio svarstymą.

„Iš ryto planuojame, kad komitetas susitiks su prezidente. Galėsime aptarti prioritetus“, - teigė ji.

Daug ginčų sukėlusį socialinį modelį sudaro darbo santykius liberalizuosiantis naujas Darbo kodeksas ir „Sodros“ pertvarką numatančių įstatymų pataisos, jų Socialinių reikalų ir darbo komitetas dar nebaigė svarstyti.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė anksčiau pareiškė, kad įstatymų nepriėmus iki sausio vidurio, pavasarį tai padaryti bus sudėtinga.

Pavasario sesija pradedama kovo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų