Prezidentei Daliai Grybauskaitei priimtina parlamentaro Raimondo Šukio kandidatūra į Sveikatos apsaugos ministro postą. Tai antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ patvirtino šalies vadovės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas.

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) siūlomas R. Šukys, patarėjo nuomone, savo „teisiniu ir politiniu principingumu“ gali pasitarnauti sveikatos apsaugos sistemos reformai. Kartu N. Udrėnas pabrėžė, jog visi Lietuvos politikai siekia atpiginti vaistus, kurių kainos, sėkmingai įgyvendinant reformą ir demonstruojant sutelktą politinę valią, pasak patarėjo, turėtų mažėti 10-15 procentų.

Pasak prezidentės patarėjo, būsimajam ministrui tik į naudą išeis tai, jog jis yra žmogus iš šalies, o ne pačios sveikatos apsaugos sistemos augintinis.

LiCS kandidatas į ministrus R. Šukys politinę karjerą pradėjo 1996 metais, organizacijos, pasivadinusios „Nepartinių judėjimas Rinkimai 96" gretose, kurios kūrėju buvo dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“  frakcijos Seime narys Julius Veselka. Tuomet R. Šukys į Seimą nepateko. Vėliau nuo 2000 metų į parlamentą jis buvo išrinktas tris kartus iš eilės.

Socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybėje R. Šukys  dirbo vidaus reikalų ministru. Iš šių pareigų jis atsistatydino, kai neblaivus Skuodo rajono policininkas Aleksandrijos miestelyje automobiliu užmušė tris vaikus.Dar vienas įdomus politiko karjeros štrichas - jo netikėta kelionė į Maskvą konfidencialiai pasišnekėti su tuo metu Maskvoje nuo Lietuvos teisėsaugos pasislėpusiu Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu.

REKLAMA

Naujo kandidato į sveikatos apsaugos ministro postą LiCS paieškos prasidėjo po to, kai kitas liberalcentrsitų politikas Algis Čaplikas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, o prezidentė jį patenkino.

Ministras, kurio instituciją ne kartą krėtė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), o viceministras Artūras Skikas buvo suimtas ir greitai nuteistas dėl kyšininkavimo, suabejojo, ar turi didžiausios koalicijos partnerės – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos – palaikymą. Premjeras Andrius Kubilius ragino A. Čapliką neskubėti trauktis, o Seimo pirmininkė Irena Degutienė keletą kartų viešai siuntė priešingus signalus.

Pagal valdančiosios koalicijos partijų susitarimą Sveikatos apsaugos ministerijos vadovą deleguoja LiCS. Naujasis ministras turės prisiekti Seimo pavasario sesijoje, kuri prasideda kovo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
V
Vytautas Ju.
2010-02-23 09:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą

Žmogus nesugebėjo atlikti savo pareigų, būdamas vidaus reikalų ministru ir po to skiriamas į sveikatos apsaugos ministrus?! Sveikiname bananų respublikos prezidentę D. Grybauskaitę. Geresnio pasirinkimo, tiesiog, nėra. Kaip sovietmečiu — partinė nomenklatūra nepaskandinama, vienoje vietoje prisidirba, perkeliama į kitą, ne ką blogesnę už buvusią.

Remiantis tokia filosofija, pasikeitus premjerui ar vyriausybei tiek. P. Čiaplikas, tiek p. Skikas vėl bus tinkami eiti ministrų pareigas. Eksperimentas su gyvais žmonėmis tesiasi.

Atsakyti
0

N
Nurchaci
2010-02-23 10:22:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepartinių judėjimas "Rinkimai - 96" buvo ne organizacija, o politinė partija.
Jai vadovavo ne realus jos įkūrėjas Veselka, o Šukys, o pavaduotojas buvo Šedbaras (arba atvirkščiai). Jos sjezdą Mokytojų namuose sveikino Zuokas ir Bumblauskas.
Kitas keistas ir įdomus Šukio politinės karjeros štrichas - jo protu nesuvokiama kelionė į Maskvą, kur jis neva bandė įkalbėti sugrįžti besislapstanti ten Uspaskichą.
Aišku viena - Šukys yra pilka asmenybė, kitų stumdoma menkysta.
Atsakyti
0

M
Mamba
2010-02-23 10:25:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tą "Nepartinių judėjimą" įkūrė KGB.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų