Prezidentė žino, kaip priversti emigrantus grįžti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį lankysis Šalčininkų rajone, kur su į Lietuvą grįžusiais emigrantais domėsis, kaip paskatinti žmones parvažiuoti iš užsienio.

Šalies vadovė aplankys bendrovę „Evaldo daržovės“. Jai vadovauja iš emigracijos Jungtinėje Karalystėje grįžęs Evaldas Masevičius.

„E.Masevičius yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kad Lietuvoje galima kurti ir sėkmingai vystyti verslą. Septynerius metus svetur pragyvenęs vyriškis su šeima nusprendė grįžti namo ir čia imtis verslo. Pats šiltnamiuose dirbęs emigrantas Lietuvoje pradėjo auginti daržoves ir prieskoninius augalus“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

E.Masevičius bendrovėje Sakalų kaime sukūrė 71 darbo vietą.

Per susitikimą taip pat bus surengta diskusija, kurioje dalyvaus iš užsienio grįžę ir Lietuvoje dirbantys žmonės. Tarp jų – po šešerių metų gyvenimo Amerikoje sugrįžęs Modestas Vitkauskas, įkūręs atostogų namus Druskininkuose, po emigracijos Norvegijoje grįžęs ir Anykščių rajone vandenlenčių parką įkūręs Tomas Kairys.

Diskusijoje taip pat dalyvaus „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė ir Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius, kiti grįžę emigrantai.

Statistikos departamentas neseniai paskelbė, kad pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, o per pirmus du šių metų mėnesius – beveik 14 tūkst. gyventojų. Ekspertų teigimu, emigraciją labiausiai skatina maži atlyginimai ir socialinė nelygybė.


Rašyti komentarą...
J
Je
2017-04-03 08:03:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė žino ir nieko nepadarė per valdymo dešimtmetį... Neteisybė ir laukinis kapitaliazmas,plius pensininkų apiplėšimas ir už tai negauta atpildo.
Atsakyti
-3

Šeip.
2017-04-03 08:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiuo metu esu užsienyje. Aišku beprotiškai pasiilgstu savo šalies, savo artimūjų, draugų,taip pat tų vietų, kuriose kasdien lankydavausi ir tos aplinkos, kurią matant džiaugiasi širdis.. BET kai atsimenu kaip reikėjo išgyventi.. dirbi be išeiginių beveik , gauni mažiau negu minimumą.. dirbi tam kad susimokėti mokesčius, užkąst kad būtų jėgų dirbti ir kad apsimokėti kelionę į darbą.. ir tai ne visad užtekdavo ant to.. pasityčiojimas kažkoks. Vat tokie dalykai ir daveda tautą iki emigracijos, nes nemato savo ateities Lietuvoje su tokiomis gyvenimo sąlygomis. Jokio džiaugsmo, vien depressija puola kai pradedi galvoti: O kaip pavyzdžiui šeimą kurti jaunai porai ? Arba jeigu nebaigi mokslų idealiais pažymiais ir tavo tėveliai nėra milijonieriai arba tiesiog pasiturintys, tuomet kaip studijuoti, jeigu turi svajonę ? Kitose šalyse tu gali fabrike dirbti 4valandom mažiau į dieną, užtat tau niekas niekad nepasakys kad tu neeisi į pertrauką kol nepadarysi to ir ano ir kaip bebūtų - užsienyje 1asmuo gaudamas minimumą gali drąsiai išlaikyti save ir dar savo artimą įskaičiuojant maistą , pramogas , drabužius ... žodžiu viską .. ir tik už vieną algą... skaudu kad mūsų valdžiai ant mūsų nusispjauti.. o taip norėtusi grįžti..
Atsakyti
-1

A
Aš.
2017-04-03 08:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip paskaičiau straipsnį.. vienas po 7 metų grįžo su šeima ir atsidarė verslą, kitas po 6metų ir pan. Mano nuomone tokie straipsniai tik eilinį kartą parodo, kad Lietuvėlei NEĮMANOMA atsidaryti savo verslo atmetus variantą apie darbą UŽSIENYJE. Taip pat tai eilinį kartą ĮRODO, kad į užsienį atvažiavę Lietuviai su šeimomis sugeba pragyventi daug metų (pabrėšiu PRAGYVENTI, o ne išgyventi ) ir dar prie to paties atsidėti nemažai pinigėlių iš kurių vėliau galima investuoti į verslą savo šalyje.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų