Prezidentė „Vaikų linijoje“ aptars priemones sprendžiant patyčių problemą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį lankysis „Vaikų linijoje“, kur su šios pagalbos tarnybos darbuotojais ir savanoriais aptars vaikų ir jaunimo emocinės būklės situaciją šalyje bei priemones sprendžiant smurto, patyčių ir žeminančio elgesio problemą.

Prezidentūros pateiktais duomenimis, Lietuvoje patyčias patiria kas trečias vaikas, o emocinis smurtas plinta ne tik šeimoje, mokykloje, bet ir elektroninėje bei viešojoje erdvėje. Praėjusiais metais smurtą patyrė per 2000 vaikų.

Pranešime spaudai prezidentė sakė, kad būtina stabdyti plintančią smurto epidemiją.

„Tam, kad situacija imtų gerėti, reikalingos bendros visuomenės pastangos ir efektyvi emocinės pagalbos tarnybų veikla“, – rašoma pranešime.

„Vaikų linijoje“ pernai buvo priimta apie 160 tūkstančių skambučių ir laiškų. Dėl patyčių kreipėsi beveik 3,4 tūkst. vaikų, o kiek daugiau nei tūkstantis kalbėjo apie savižudybę, teigia Prezidentūra.

Aštuntąjį kartą visoje Lietuvoje startuojanti „Vaikų linijos“ iniciatyva „Veiksmo savaitė be patyčių“ šiemet ragina matančius patyčias, fizinį ir psichologinį smurtą nelikti nebyliais liudininkais, o drąsiai ir aiškiai parodyti nepritarimą, pranešti apie smurtą ir padėti aukai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų