Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria tyrimo dėl galimų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) Lietuvoje atnaujinimui, tačiau galutinį sprendimą turi priimti prokurorai. Tai antradienį „Žinių radijo“ laidoje sakė vyriausiasis Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

REKLAMA

ELTA primena, kad Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ rugsėjo 29 d. pareiškė, jog Lietuva privalo nedelsiant atnaujinti nusikalstamų veikų tyrimą dėl savo dalyvavimo JAV perdavimo ir slapto kalinimo programose.

Komentuodamas „Amnesty International“ pareiškimą J. Markevičius pabrėžė, kad Prezidentės D. Grybauskaitės parama CŽV tyrimui visada buvo nuosekli

REKLAMA
REKLAMA

„Prezidentės pozicija šiuo klausimu buvo nekintama - ne kartą buvo raginta, kad jeigu kokie nors duomenys nurodytų galimai neteisėtą asmenų gabenimą arba laikymą Lietuvoje, būtina pateikti šią informaciją“, - sakė Prezidentės patarėjas.

Anot J. Markevičiaus, „Amnesty International“ pripažįsta, kad CŽV kalėjimų klausimu Lietuvoje padaryta nemažai - atliktas parlamentinis tyrimas, Prezidentės iniciatyva pakeista užduočių skyrimo specialiosioms tarnyboms tvarka, sutvarkytas koordinavimas ir kontrolė. Tačiau tolimesnė tyrimo eiga priklauso nuo Generalinės prokuratūros sprendimo.

„Tai, ką pateikė “Amnesty International„ - duomenys apie į parlamentinio tyrimo medžiagą neįtrauktus skrydžius - šiandien būtų vertinami pagal Baudžiamojo proceso kodeksą. Generalinės prokuratūros atstovai buvo susitikę su “Amnesty International„ ir turėtų vertinti, ar pakanka pagrindo atnaujinti tyrimą ir pradėti baudžiamąjį tyrimą“ , - teigė vyriausiasis Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų