Prezidentė suteikė vilties Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams

Legaliai Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems ir dirbantiems lietuviams nėra ko baimintis, net kai šalis paliks Europos Sąjungą (ES), sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Legaliai dirbantiems ir legaliai gyvenantiems lietuviams nėra ko baimintis“, – antradienį transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovė, išvykdama į Europos Vadovų Tarybos posėdį.

Pasak prezidentės, kad ir kaip beįvyktų skyrybos tarp Jungtinės Karalystės ir ES, jų santykiai išliks ypatingi, britai turės specialų statusą, bendradarbiaudami su Bendrija, kaip turi Norvegija ir Švedija.

D.Grybauskaitė teigė, kad bet kokiu atveju Britanija liks artima ES ekonominei erdvei.

Ji pridūrė, jog Jungtinė Karalystė ir toliau išliks svarbi šalių partnerė kaip NATO narė.

„Manyti, kad nutrūks visi ryšiai, ir Jungtinė Karalystė nuplauks kaip sala kažkur toli, taip tikrai nenutiks. Ji liks ten, kur yra“, – sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė Europos Vadovų Tarybos posėdyje kartu su ES šalių lyderiais aptars padėtį po britų apsisprendimo išstoti iš Bendrijos.

REKLAMA

Už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES per referendumą balsavo beveik 52 proc. britų. Šalis oficialiai dar nepradėjo išstojimo procedūros, o ministras pirmininkas D.Cameronas sakė, kad tai turėtų daryti naujas Jungtinės Karalystės premjeras. Jis atsistatydinti žada rudenį.

Europos Vadovų Taryboje taip pat bus aptartas Europos Sąjungos ir NATO bendradarbiavimas hibridinių grėsmių ir nelegalios migracijos užkardymo srityse.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-06-28 08:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali nuspėti kokie bus Didžiosios Britanijos santykiai su ES ir kokie bus Londone priimti įstatymai imigrantams ? Spėlionės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų