Prezidentė garsiai įvardijo, kuo politiniai konfliktai pavojingi Lietuvai

Pastaruoju metu vykstantys konfliktai tarp parlamentinių partijų yra destruktyvūs ir gali pakirsti pasitikėjimą pačia valstybe, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po susitikimo su Seimo valdyba ketvirtadienį prezidentė pabrėžė, kad jai kartais atrodo, kad įstatymų leidybos darbai yra nustelbiami erzelyno, konfliktų, santykių aiškinimosi tarp dviejų didžiausių parlamentinių partijų – valdančiųjų „valstiečių“ ir opozicinių konservatorių.

 

„Žmonės mato konfliktuojantį destruktyvumą, kad karai nekuria jokio pozityvo ir produkto, ir smerkia abi puses. Tokia elgsena tikrai nesukurs pozityvesnio požiūrio į politiką“, – žurnalistams D. Grybauskaitė.

„Tai reiškia, kad pasitikėjimas ne tik politikais, bet ir visa politine sistema tokiu metu prieš trejus rimtus rinkimus gali gerokai susvyruoti. Ir tai tikrai bus labai rimtas perspėjimas mums visiems; po nepasitikėjimo politikais eina nepasitikėjimas institucijomis, o vėliau – ir nepasitikėjimas valstybe“, – teigė šalies vadovė.

Ji pastebėjo, kad dėl kylančių konfliktų pastaruoju metu smunka tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tiek Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų reitingus.

Pasak jos, norėtųsi, kad šis Seimas būtų prisimintas dėl pozityvių reformų ir „naudingų sprendimų Lietuvos žmonėms, o ne kaip Seimas, kuris kuria komisijas, aiškinasi santykius, vienas kitą persekioja“.

D. Grybauskaitė taip pat kritikavo Seimą dėl nekokybiškai parengiamų kai kurių įstatymų projektų, kai neatsižvelgiama ir į paties Seimo teisininkų nuomonę, jog iniciatyvos gali prieštarauti šalies Konstitucijai.

„Tokio nesiskaitymo su Konstitucija atsiranda vis daugiau“, – pareiškė prezidentė.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų