Premjerės patarėja apie galimybių pasą: „Norisi, kad tai būtų galimybių, o ne privilegijų pasas“

Jau kuris laikas girdime apie svarstymus įvesti „galimybių pasus“, kurie leistų grįžti prie normalaus gyvenimo. Šią idėją stabdo dalies opozicijos ir valdančiosios koalicijos partnerių pasipriešinimas. Ar sulauksime pavasarį „galimybių paso“?

Pokalbis su premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugai Živile Gudlevičiene.

Jau nuo vasario mėnesio, paskelbus apie karantino ribojimų atlaisvinimus, atsitikdavo taip, kad Vyriausybė persigalvodavo ir tie atlaisvinimai būdavo atšaukiami. Ar tas pats likimas neištiks ir vadinamojo „galimybių paso“? 

Norisi tikėti, kad toks likimas neištiks. Vyksta aktyvios diskusijos. Norisi, kad tai būtų galimybių pasas, o ne kažkokių privilegijų. Būtent tokios diskusijos ir vyksta: ar nebus pažeidžiamos vienų ar kitų gyventojų teisės, kaip suteikti kuo daugiau galimybių tiems, kurie tuo pasu negalės pasinaudoti. 

Kaip jūs asmeniškai atsakote tiems, kurie sako, kad tai pažeidžia kažkieno teises, nelygybę įveda, visuomenę priešina. Kaip jiems atsakote?

Jeigu tai būtų į galimybių pasą, sakykime, įdėta tik vakcinacija ir tik tie asmenys galėtų lankyti tam tikras vietas ar užsiimti tam tikromis veiklomis, tada aišku, kad tai būtų kitų asmenų teisių pažeidimas. Kai yra įdedamos kitos galimybės, tarkime, ir persirgimas, ir testavimas, yra parodoma, kad nėra išskiriama tik viena grupė, o ir kitoms suteikiamos galimybės. 

Šios idėjos kritikai sako, kad tai vis tiek yra privilegijavimas, nes ir testavimas nėra visiems prieinamas dėl to, kad brangu. Pavyks įveikti taip argumentuojančiųjų pasipriešinimą?

Aš stebiu viešojoje erdvėje ir matau, kad daugiau asmenų norėtų tą pasą įsigyti. Dar kas matosi, mes važinėjame po atskiras savivaldybes ir bendraujant akis į akį su švietimo, sveikatos darbuotojais ir su kitais, tai negirdime nusiskundimų, kad tai būtų diskriminacija, o kaip tik sako, kad laukia šito galimybių paso.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
L
Lordas
2021-04-27 22:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nėra didesnio anekdoto dėl tų pasų.kol juos gaus , pasibaigs skiepytu žmonių igautas imunitetas.didesniu kliedesių nesugalvosi šiltiems bizniukams
Atsakyti
0

d
dhdh
2021-04-27 20:33:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alie kokias privilegijas ji sneka? Tai ir be galimybiu paso alaus isgert lauko kavineje galima. O jei be privilegiju paso bus negalima tai visi tie be galimybiu pirks maximoje ir senamiestyje gatveje stoves ir gers. Nes neturint privilegiju paso nera ir galimybes atsidurt arestinej, ten juk gali apkrest. Tai niekas niekur nevaziutu tektu kviest visas oajegas kovot su zmonem gatveje.
Atsakyti
0

B
Ble
2021-04-27 20:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cha,gerais norais ir kelias i pragara grystas...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų