tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė per tris savaites žada priimti galutinį sprendimą dėl „Lietuvos geležinkelių“ sutarties su Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybė per tris savaites žada priimti galutinį sprendimą dėl „Lietuvos geležinkelių“ sutarties su Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija, šią savaitę pripažinusi sutartį ir jos pakeitimus keliančiais grėsmę šalies saugumui, dar ketvirtadienį turėtų pateikti savo išvadą Ministrų kabinetui. 

„Spėju, kad ta išvada turi būti surašyta iki šiandien (ketvirtadienio – BNS). Per šiandien (ketvirtadienį – BNS) Vyriausybė gaus jau visą pagrindimą ir visą medžiagą, kuriuo ta išvada yra grindžiama“, – ketvirtadienį Seime teigė I. Šimonytė. 

Pasak jos, Vyriausybė galutinį sprendimą posėdyje turės priimti per 15 darbo dienų

„Kai Vyriausybė priims sprendimą, bevelyčiau tada tą sprendimą ir komunikuoti, kad kažkam, kas galbūt dėl vienokio ar kitokio sprendimo norėtų, pavyzdžiui, paduoti Vyriausybę į teismą, nebūtų sudarytos prielaidos, kad sprendimai yra priimti iš anksto. Sprendimai bus priimti tada, kada bus gauta medžiaga ir visi Vyriausybės kabineto nariai susipažins su ja taip išsamiai, kaip galbūt yra dalis kabineto narių iki šiol susipažinę“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) valdybos pirmininkas Kęstutis Šliužas ketvirtadienį teigė, kad įmonė laukia konkrečių vyriausybinės komisijos išvadų bei Vyriausybės sprendimo – tuomet bendrovė paskelbs planą, kaip bus nutraukta sutartis su „Belaruskalij“. 

REKLAMA

Jis teigė tikintis, kad po Vyriausybės apsisprendimo kalio trąšų tranzitas per Lietuvą bus sustabdytas greičiau nei iki kitų metų balandžio, kai įsigalios JAV sankcijos ir „Belaruskalij“ valdomai trąšų eksportuotojai „Belaruskaja kalinaja kompanija“.    

Vyriausybinė komisija šį antradienį paskelbė, kad 2018 metų „Belaruskalij“ ir „Lietuvos geležinkelių“ sutartis, taip pat šių metų spalį pasirašyti jos pakeitimai neatitinka nacionalinio saugumo interesų.  

REKLAMA

Jei Vyriausybė pripažins, kad ji kelia grėsmę šalies saugumui, tai galėtų tapti pagrindu nutraukti trąšų tranzitą su mažiausiais nuostoliais.  

„Lietuvos geležinkeliai“ sutartį su „Belaruskalij“ pasirašė 2018 metų pavasarį, ji galioja iki 2023 metų pabaigos. Pagal ją per Lietuvą ir Klaipėdos uostą gabenama apie 11 mln. tonų baltarusiškų trąšų. 

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą „Lietuvos geležinkeiliams“ už kelis mėnesius į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų