Susitikime su Premjeru mamų ir šeimų visuomeninių organizacijų atstovai sutiko, kad dabar galiojančių motinystės (tėvystės) pašalpų sumažinimas 10 proc. - tinkama solidarumo išraiška, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Tęsdamas socialinį dialogą Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius penktadienį susitiko su mamų ir šeimų visuomeninių organizacijų atstovais aptarti šiuo metu Seime svarstomų Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimų bei valstybės šeimos politikos priemonių. Susitikime dalyvavo neformalaus Aktyvių mamų sambūrio, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos, VšĮ "Draugiški šeimai" atstovai.
Premjeras pristatė blogėjančią socialinio draudimo sistemos padėtį, susidariusią smunkant šalies ekonomikai ir Vyriausybės veiksmų planą, leidžiantį užtikrinti trumpalaikį ir ilgalaikį valstybės finansinį stabilumą. Susitikimo metu visuomeninių organizacijų atstovams buvo pateiktas ir rengiamo Nacionalinio susitarimo „Už nepraskolintą valstybę, už saugią Lietuvos ateitį” projektas bei galimų viešųjų finansų konsolidavimo priemonių sąrašas.
Atviros ir dalykiškos diskusijos metu buvo pasidalinta požiūriais į tai, kaip turėtų būti keičiama iki šiol galiojanti itin dosni motinystės (tėvystės) pašalpų sistema, kurios visos finansuoti „Sodra” nebegali.
„Motinystės pašalpas peržiūrime tik todėl, kad kitų išlaidų mažinti jau nebegalime. Pagrindinis principas, kuriuo vadovaujamės darydami sunkius ir skaudžius, bet būtinus sprendimus - solidarumas. Juo vadovaudamiesi visų pirma sumažinome atlyginimus politikams ir valstybės tarnautojams, tada sėdome prie derybų stalo su profsąjungomis ir biudžetininkais, pensininkais, dabar atėjo metas ir solidariam motinystės išmokų sumažinimui”, - sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
Mamų ir šeimų visuomeninių organizacijų atstovai sutiko, kad dabar galiojančių motinystės (tėvystės) pašalpų sumažinimas 10 proc. - tinkama solidarumo išraiška, visiems piliečiams patiriant ekonominės ir finansinės krizės sunkumus, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.
Susitikimo metu taip pat nuspręsta intensyviau planuoti valstybės šeimos politiką, kuri apimtų daugiau nei pirmuosius dvejus vaiko gyvenimo metus ir sutarta įsteigti darbo grupę, parengsiančią Nacionalinį susitarimą šeimos politikos klausimais. Ministrui Pirmininkui taip pat buvo įteikti daugiau nei 10 tūkst. piliečių parašų, remiančių palankios šeimai politikos įgyvendinimą.