Premjeras Saulius Skvernelis atmeta Lietuvos banko siūlymą

Premjeras Saulius Skvernelis atmeta Lietuvos banko siūlymą įvesti visuotinį nekilnojamo turto (NT) mokestį, taip pat skeptiškai vertina centrinio banko raginimą keisti individualios veiklos apmokestinimą.

„Didinti mokestinę naštą šiam verslui ir tuo pačiu galimai išstumti žmones iš darbo rinkos mes negalime. Kalbant apie kai kurias, pagal patentą dirbamas veiklas, jų siaurinimas bus daromas, bet tikrai ne tokiais būdais, kokiais siūlo Lietuvos bankas“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo S. Skvernelis.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas trečiadienį teigė, kad su darbo santykiais susijusios ir individualios veiklos apmokestinimas turi būti suvienodintas, o verslo liudijimai – panaikinti. Tokį siūlymą jau sukritikavo finansų ministras Vilius Šapoka – anot jo, tai yra užmaskuotas „nesportinis“ smūgis smulkiajam verslui.

S. Skvernelis taip pat pabrėžė, kad visuotinis NT mokestis nebus įvedamas.

„Tikrai nėra šiandien ta situacija, kad turėtume apmokestinti skurdžiausias ar vidutines pajamas gaunančius žmones, senjorus ir jaunas šeimas, įvedant visuotinį nekilnojamo turto mokestį“, – kalbėjo premjeras.

Vyriausybė siūlo 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrąjį, trečiąjį ir tolesnius vieno žmogaus turimus būstus. Tuo metu pagrindinis būstas ir sodybos bus apmokestinamos, kaip iki šiol, išlaikant apmokestinimo progresyvumą nuo bendros 220 tūkst. eurų vertės.

V. Vasiliausko teigimu, Vyriausybės siūlomi NT apmokestinimo pakeitimai yra painūs ir kuklūs, jog leistų reikšmingai padidinti biudžeto pajamas, todėl reikėtų įvesti paprastą, skaidrų ir aiškų visuotinį progresinį NT mokestį.


Rašyti komentarą...
d
deja
2018-04-19 20:39:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liemenė neturi žalio supratimo apie ekonomiką. Juk Lietuvoje nekilnojamą turtą vis perka emigrantai, su mintimi čia sugrįžti. Tuo pačiu kuriamos darbo vietos, mokami mokesčiai nuo darbo, medžiagų, komunalinių paslaugų ir t.t. Kam griauti ? Dėl verslo liudijimų irgi nusigrybavo : studentai neturi laiko dirbti visą dieną, todėl ir mokesčių našta turi būti lengvesnė. Tas pats ir pensininkai, bedarbiai - jie dirba tik ribotą laiką. Norite, kontroliuokite, bet negriaukite. Juk minėtų kategorijų pilnai darbo dienai niekas ir nepriims.
Kai Šimonytė švaistė milijardus, Liemenė tylėjo, todėl, manau irgi yra atsakingas.Žodžiu, realiai jis ne dirba, o tik trukdo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų