Premjeras Gediminas Kirkilas, pripažinęs, kad šešėlinis verslas sudaro nemažą Lietuvos ekonomikos dalį, paragino verslą, nevyriausybines organizacijas ir valstybės institucijas su juo kovoti išvien, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
"Darbo užmokesčio mokėjimo "vokeliuose", kontrabandos, mokesčių vengimo, nelegalaus darbo ir kitų šešėlinės ekonomikos mastą lemiančių veiksnių kontrolė yra prioritetinės kontrolės institucijų veiklos kryptys. Tačiau siekiant, kad numatytos kontrolės ir prevencijos priemonės būtų veiksmingos, efektyvios ir orientuotos į nūdienos realijas, būtinas atviras ir konstruktyvus dialogas tarp valstybės institucijų, verslo subjektų, nevyriausybinių organizacijų", - pareiškė G. Kirkilas, pradėdamas Vyriausybės surengtą konferenciją "Šešėlinis verslas – iššūkiai ir realybė".
Pasak premjero, neįteisinti darbo santykiai, neoficialus ir neteisėtas atsiskaitymas su darbuotojais, mokesčių vengimas, kontrabanda, kitos šešėlinio verslo apraiškos neigiamai įtakoja ne tik valstybės pajamas, bet ir sąžiningą konkurenciją, iškreipia rinką. Nuo to pirmiausiai nukenčia skaidrus ir sąžiningas verslas. Konkurencinis pranašumas įgyjamas ne dėl prekių ir paslaugų kokybės ar mažesnių gamybos išlaidų, o dėl mokesčių nemokėjimo.
"Kadangi pats šešėlinis verslas yra daugialypis ir kompleksinis reiškinys, natūralu, kad ir poveikio priemonės siekiant mažinti šio verslo mastą, šalinti jo priežastis ir sąlygas, turi būti sisteminės ir kompleksinės", - Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas G.Kirkilas.