Prasideda rudens darganos: ši bjaurastis aprims tik pirmadienį

Vakarinės ir centrinės Europos orus šeštadienį lems nemaža aukšto slėgio sritis. Jos apimtuose plotuose numatomi menkai debesuoti orai, čia nelis. Vėjuoti ciklonai yra priversti lenkti šią sritį iš šiaurės. Orus Lietuvoje taip pat lems ciklonai, dėl to čia bus debesuota, vėjuota, sulauksime ir lietaus.

Penktadienio vakarą Lietaus debesų juosta pratęs savo kelią ir gana greitai iškeliaus į rytus. Po to vyraus debesuoti su neilgai trunkančiais pragiedruliais orai. Pavieniai debesys bus kiek didesni, sunkesni ir iš jų kai kur palis. Vakarų vėjas bus nemalonus, gūsingas.

Šeštadienį irgi vyraus debesuotas dangus, visgi neilgai trunkančių pragiedrulių irgi gali pasitaikyti. Kaip ir naktį, kai kur kai kada pasitaikys kiek sunkesnių debesų, iš kurių trumpam pliūptelės nemalonus lietus. Bus vėjuota.

„Kitaip tariant, šeštadienio orai bus jau rudeniški. Vyraus debesuotas dangus, pragiedrulių nedaug, jie truks neilgai. Šį vakarą palis šalies rytuose, vėliau ir naktį, ir dieną kai kur palis iš netvarkingai pasklidusių pavienių debesų. Ir naktį, ir dieną bus nemaloniai vėjuota. Žemiausia temperatūra šiąnakt bus apie 9 – 11, prie jūros maždaug 14 laipsnių, dieną šils iki 16 – 17 laipsnių šilumos“, – teigia sinoptikas Naglis Šulija. 

Sekmadienio naktį nieko ypatinga nevyks, o dieną iš šiaurės atkeliaus lietus. Lis vis smarkiau, be to, pakils ir tikrai smarkus vėjas. Šis vėjo ir lietaus derinys bus labai nemalonus. Be to, bus vėsu: naktį vyraus 8 – 10, dieną temperatūra kils iki 15 – 17 laipsnių šilumos. Pirmadienį ši bjaurastis aprims, bet nenurims – vėjas bus silpnesnis, lietaus mažiau, bet ir vienas, ir kitas visai nepranyks. Bus kokiu laipsniu ar dviem šilčiau nei sekmadienį.

Ką gi, vėluodamos maždaug dvi savaites prasideda rudens darganos, mums teks kaip nors prie jų prisitaikyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų