• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos Limožo (Limoges) miesto teisėsaugininkai nustatė, kad penki 19-23 metų tauragiškiai nuo 2007 m. rugpjūčio iki 2008 m. vasario nedideliuose Prancūzijos miestuose apiplėšinėjo parduotuves, dažniausiai - elektronikos prekių.

REKLAMA
REKLAMA

Įtariama, kad lietuviai vogtais įvairių markių automobiliais naktimis, dažniausiai tarp 2 ir 4 val., atbuline eiga taranuodavo prabangių parduotuvių vitrinas ir per trumpą laiką iš jų pagrobdavo nemažai vertingų prekių už keliasdešimt tūkstančių eurų.

Dažniausiai buvo grobiami nešiojamieji kompiuteriai, DVD grotuvai, skaitmeninės filmavimo kameros ir skaitmeniniai fotoaparatai, mobilieji telefonai ir kita panaši įranga. Tokiu pat būdu buvo apiplėšta ir viena parfumerijos parduotuvė, iš kurios išnešta daug brangių kvepalų.

REKLAMA

Pavogtos prekės būdavo išgabenamos kitais vogtais automobiliais, o vitrinas taranavusios transporto priemonės paliekamos čia pat arba kitose nuošaliose vietose.

Pasak Klaipėdos apygardos prokuratūros pranešimo, nustatyta, kad apiplėštų parduotuvių savininkams padaryta žala siekia per 200 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros pavedimu Tauragės rajono apylinkės prokuratūroje vykdomas teisinės pagalbos prašymas, gautas iš Prancūzijos dėl, kaip įtariama, įvairiose šios Europos Sąjungos valstybės vietose Tauragės gyventojų padarytų įžūlių nusikaltimų. Kokių paslaugų prašo Prancūzijos teisėsaugininkai, Klaipėdos prokurorai teigia negalintys atskleisti, nei tai draudžia teisės normos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už teisinės pagalbos vykdymą atsakingos Klaipėdos apygardos prokuratūros Valdymo kontrolės ir analizės skyriaus prokurorės Editos Rutkauskaitės teigimu, Prancūzijoje už organizuotos gaujos įvykdytus plėšimus baudžiama įkalinimu iki 15 metų. Tokie kaltinimai yra pareikšti penkiems jauniems Tauragės gyventojams, kurie teismo laukia suimti.

REKLAMA

"Gavus tokio ar panašaus pobūdžio teisinės pagalbos prašymus, pirmiausia apima gėdos ir nusivylimo jausmas dėl nesiliaujančių mūsų tautiečių užsienyje daromų nusikaltimų, savo įžūlumu stebinančių ne tik svetimų kraštų gyventojus, bet ir visko mačiusius pareigūnus ",- sako prokurorė E Rutkauskaitė.

REKLAMA

Tačiau, pasak prokurorės, šiems apmąstymas nėra laiko, nes pagrindinė teisinės pagalbos prašymus vykdančių prokurorų pareiga yra operatyviai ir tinkamai atlikti kolegų iš kitų šalių prašymuose nurodytus reikalavimus.

Per 8 šių metų mėnesius Klaipėdos apygardos prokuratūroje gauti 28 teisinės pagalbos prašymai iš 13 užsienio šalių.

Per 2007 metus Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvo gauti ir įvykdyti 43 teisinės pagalbos prašymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų