Pranckietis traukiasi pats, kad nesuteiktų garbės Karbauskiui papildyta 11.55 val.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį pranešė ketinantis trauktis iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS). V. Pranckietis nežada trauktis iš Seimo vadovo pareigų ir neatmeta galimybės grįžti pas valstiečius ateityje.

„Aš esu parašęs pareiškimą. Šiandien, 18 val. vakare Kauno rajono skyriaus susirinkime tą pareiškimą, kur aš pasakau, kad išstoju iš sąjungos, jį įteiksiu. Priežasčių nenurodau jokių, visiems jos aiškios“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Nors partijos Etikos komisija palaikė V. Pranckietį, R. Karbauskis vis tiek siekė pašalinti Seimo pirmininką iš LVŽS. V. Pranckietis teigė pasitraukiantis, nes nenori suteikti garbės R. Karbauskiui.

Pasak V. Pranckiečio, partijoje R. Karbauskio atžvilgiu jaučiamos sunkios nuotaikos, nes paskutinis tarybos posėdis parodė, kad jo diktatas vis dar veikia. Pasak politiko, partijos nariai ir uždaruose, ir atviruose balsavimuose balsuoja pagal R. Karbauskio norus.

Anot jo, R. Karbauskis nevengdavęs kelti ultimatumų LVŽS frakcijos nariams. Seimo pirmininkas sakė, kad opozicijai reikalaujant atlikti parlamentinį tyrimą dėl žemės ūkio, didelį agroverslą turintis valstiečių lyderis pagrasino paliksiąs valstiečių frakciją, jeigu toks tyrimas bus.

Seimo pirmininko nuomone, LVŽS padaugėtų demokratijos, jei iš jos arba bent iš jos vadovo posto pasitrauktų R. Karbauskis.

V. Pranckietis tvirtino, kad nenutraukia sąsajų su partija ir neatmestų galimybės grįžti į ją, jei LVŽS nutrauktų ryšius su R. Karbauskiu. 

V. Pranckietis teigė, kad neturi kol kas jokių norų susisieti su jokia partija. Seimo pirmininkas teigė, kad nesijungia ir prie registruoto judėjimo „Tėvynės labui“. V. Pranckietis pripažino, kad sulaukė pasiūlymų iš kitų partijų jungtis. V. Pranckietis mano, kad būdamas nepartiniu bus priimtinesnis ir kitoms politinėms jėgos.

REKLAMA

„Tada laisvai galėsiu sakyti, kad atstovauju visą Seimą“, – kalbėjo V. Pranckietis.

V. Pranckietis dar kartą pabrėžė, kad traukiasi iš partijos, o ne iš Seimo pirmininko posto. Pagal koalicijos susitarimą, Seimo pirmininko postas atiteko Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, tačiau V. Pranckietis nesutiko trauktis.

LVŽS penktadienį rengia tarybos posėdį, per kurį žadėjo svarstyti V. Pranckiečio šalinimo iš partijos klausimą, nes šis nevykdo partijos valdybos ir tarybos priimtų sprendimų.

Valstiečių taryba yra pritarusi liepą keturių partijų pasirašytam koalicijos susitarimui. Pagal jį parlamento vadovo postas priklauso nebe valstiečiams, o „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis trauktis iš Seimo pirmininko pareigų atsisako, teigdamas, kad jo postas socialdarbiečiams perleistas kerštaujant jam.


Rašyti komentarą...
M
Motiejus
2019-09-05 11:52:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užsiimkit darbais, o ne intrigom.
Atsakyti
-1

G
Gailius
2019-09-05 15:36:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba Pranckiečiui
Atsakyti
0

P
Pranskiečiui
2019-09-05 11:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didysis kvaily, į seimą patekai pagal partijos sąrašą. Išstoji iš partijos, palieki seimą, vietą užims kitas iš partijos sąrašo. Toks rinkimų įstatymas, jo reikia laikytis.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų