Pranckietis apie Venckienės galimybes politikoje: reikia Konstitucijos pataisos

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į Lietuvą grąžinama buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė į Seimą galėtų vėl kandidatuoti tik priėmus atitinkamas Konstitucijos pataisas, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Turėčiau paminėti, kad jei mes priimsime Konstitucijos pataisą dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo dėl Rolando Pakso, ta pataisa galios ir N. Venckienei, po dešimties metų ji vėl galės pretenduoti būti Seimo nare“, – trečiadienį Seime žurnalistams į klausimą apie N. Venckienės politines galimybes atsakė Seimo pirmininkas.

Seimas po pateikimo yra pritaręs Konstitucijos pataisai, kuri leistų kandidatuoti į parlamentą praėjus dešimčiai metų po apkaltos. N. Venckienės mandatas buvo panaikintas 2014 metų birželį. Toliau pataisa bus svarstoma Seimo komitetuose.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis antradienio vakarą BNS patvirtino, kad šiuo metu vyksta N. Venckienės ekstradicija į Lietuvą, tačiau nekomentavo, kada tiksliai ji bus pargabenta.

Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

N. Venckienės įkurta partija „Drąsos kelias“ pranešė, kad ji „jau ruošiama kelionei į Lietuvą“.

Jos sūnus Karolis Venckus feisbuke pasidalino motinos elektroniniu laišku, kur teigiama, kad „jie mane paima šiandien, dabar“. 

N. Venckienė iš Lietuvos dingo 2013 metais, maždaug tuo metu, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Buvusi teisėja ir parlamentarė Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų