• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pragiedrulių“ apdovanojimuose TV3 pelnė apdovanojimą už geriausią televizijos dokumentinės publicistikos laidą, tai – „Krepšinio namų“ dokumentika. Jos autoriais yra Arvydas Rimas ir Rolandas Skaisgirys, apdovanojimą atsiėmė TV3 direktorė Laura Blaževičiūte.

13

„Pragiedrulių“ apdovanojimuose TV3 pelnė apdovanojimą už geriausią televizijos dokumentinės publicistikos laidą, tai – „Krepšinio namų“ dokumentika. Jos autoriais yra Arvydas Rimas ir Rolandas Skaisgirys, apdovanojimą atsiėmė TV3 direktorė Laura Blaževičiūte.

REKLAMA

 

„Labai noriu padėkoti, kad šie apdovanojimai vyksta, nes, iš tikrųjų, jie yra labai svarbūs ir svarbiausi yra žmonėms, dirbantiems televizijoje. Kasmet sukuriame šimtus valandų ir dažnai jaučiamės kaip greito maisto restorane – žiūrovai tai vartoja, o to grįžtamojo gero žodžio mes, kaip kūrėjai, kartais, atrodo, taip ir negauname. Tad „Pragiedruliai“ iš tiesų mums, kūrėjams, yra tikri pragiedruliai“, – kalbėjo TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Šis apdovanojimas televizijos darbuotojams daug reiškia.

„Kitą savaitę TV3 švęs jau trisdešimtmetį ir su Lietuvos krepšinio rinktine jau esame 20 metų, tai dėl to jautėme atsakomybę ir norėjome įnešti savo indelį – šią dokumentiką kūrėme kaip dovaną muziejui „Krepšinio namams“ kartu su Lietuvos krepšinio federacija ir Rolandu Skaisgiriu. Labai džiaugiuosi, kad pavyko. Stebime tą vienybę ir bendrystės užtaisą per visą šimtmetį. Ir aš tikiu, kad šiandien, karo akivaizdoje, mes lygiai taip, kaip ta krepšinio komanda, visi kartu kovojame už Ukrainos pergalę“, – sake L. Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

„Krepšinio namai“ – dokumentikos ciklas, sukurtas Lietuvos krepšinio šimtmečio proga, apžvelgiantis visą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės istoriją. Dokumentikos ciklą išvis sudaro 11 serijų. Paskutinė serija yra svarbiausia – joje ne tik apžvelgiamas visas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės istorijos 100-metis, bet kartu ji yra ir TV3 televizijos dovana Krepšinio namų muziejui.

REKLAMA

TV3 televizija su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine koja kojon žengia jau apie 20 metų, o dokumentika buvo kuriama TV3, suvienijus jėgas su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir prodiuserių kompanija „Videometra“.

TV3  eteryje – išskirtinė Lietuvos krepšinio 100-mečio istorija

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad TV3 žiniasklaidos grupė rodė išskirtinį dokumentikos ciklą „Krepšinio namai“. Net 10-ies serijų Lietuvos krepšinio šimtmečio paminėjimui skirtas ciklas yra didžiausias šalies istorijoje krepšinio dokumentikos projektas. Paskutinė, 11-oji ir visą istoriją apimanti serija, yra išskirtinė. Tai – TV3 dovana Krepšinio namų muziejui.

REKLAMA
REKLAMA

„Krepšinis kiekvienam lietuviui yra kur kas daugiau nei tik sportas. Jau šimtmetį metų krepšinis visame pasaulyje garsina mūsų šalį, įkvepia daugybę kartų ir geba mus visus suvienyti. Visam sporto pasauliui reikšmingas krepšinio dokumentikos projektas „Krepšinio namai“ ne tik primins, kaip kartais siekėme neįmanomo, didžiavomės svarbiausiomis pergalėmis ir ryškiausią žymę palikusiomis asmenybėmis, bet ir pakvies šiuos istorinius žygius pakartoti ateityje“, – tuo metu sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dokumentikos cikle „Krepšinio namai“ žiūrovai galėjo pamatyti, kaip savo prisiminimais apie Lietuvos krepšinį dalinosi net kelių kartų žinomiausi mūsų šalies krepšinio bendruomenės atstovai – nuo Prano Lubino, Modesto Paulausko, Šarūno Marčiulionio ar Arvydo Sabonio iki šiuo metu visą Lietuvą už Atlanto garsinančių tokių NBA žvaigždžių, kaip Jonas Valančiūnas.

Tačiau jie – ne vieninteliai, kurie Lietuvą matė ir vis dar tebemato kaip krepšiniu gyvenančią šalį. Dokumentikos cikle pasisakė ir tarptautinės šios sporto šakos žvaigždės, tarp kurių – Tony Parkeris, Dirkas Nowitzki, Jorge Garbajosa ir daugelis kitų.

Papildomai dokumentikos ciklas apžvelgė ir kitą, mažiau paliestą, tačiau Lietuvai neabejotinai reikšmingą krepšinio pusę. Žiūrovai buvo supažindinti su moterų krepšinio istorija ir tokiomis asmenybėmis, kaip Senda Valvrojenski – moterų krepšinio pradininke, gimusia būtent Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų