Prabilo apie Klaipėdoje pro langą iškritusį vaiką: auklėtoja buvo kitame kambaryje

Policijos pareigūnai ir Vaiko teisių apsaugos specialistai aiškinasi skaudaus įvykio vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose aplinkybes. Praėjusio antradienio vakarą, apie 19 val., iš globos namų antro aukšto pro langą iškrito vos 7-erių berniukas.

Galvos traumą patyręs vaikas buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Šiuo metu jis yra reanimacijoje, vaikas – sąmoningas. Įrašas policijos įvykių suvestinėje, kad surinkta medžiaga tyrimui dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo užminė mįslę, jog berniukas galėjo iškristi neatsitiktinai.

Tiesa, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai pabrėžė, kad šiuo metu įvykio aplinkybės dar yra tikslinamos. Ikiteisminis tyrimas dar nepradėtas, tad jo esmė gali keistis. Apie tyčinius veiksmus pareigūnai kol kas nekalba.

Auklėtojos šalia nebuvo

Plačiau apie šį incidentą komentarą pateikė Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indrė Kryžiūtė:

„Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriuje rugsėjo 22 d. netrukus po įvykio gautas pirminis policijos pranešimas apie globos namuose per langą iš antro aukšto iškritusį vaiką.

Reaguodami į gautą pranešimą Skyriaus budėtojai apsilankė globos namuose, kalbėjosi su vaikus prižiūrėjusiu darbuotoju. Skyrius pradėjo per langą iškritusio vaiko, taip pat kitų šioje globos namų šeimynoje prižiūrimų vaikų situacijos vertinimą.

Papildomos informacijos iš policijos Skyrius nėra gavęs, taip pat Skyrius negali vertinti ir komentuoti policijos priimtų sprendimų dėl veikos kvalifikavimo.“

I. Kryžiūtė patvirtino, kad vaikas buvo išvežtas į ligoninę. „Mūsų specialistai pasikalbėjo su vaikus prižiūrinčia auklėtoja. Ji paaiškino, kad keli vaikai žaidė kitame kambaryje.

Nelaimės akimirką auklėtojos tame kambaryje nebuvo. Sunku kol kas vertinti, gal vaikai išdykavo ir taip nutiko. Šiuo metu tikslios detalės nėra žinomos“, – teigė I. Kryžiūtė.

Vaiko teisių atstovė pridūrė, kad reikalavimo auklėtojoms fiziškai būti prie kiekvieno vaiko nėra: „Auklėtojos turi bendrai užtikrinti vaikų priežiūrą. Reikalavimo būti prie kiekvieno vaiko nėra. Toliau daug kas priklausys nuo teisėsaugos. Pastaruoju metu tokio atvejo Klaipėdoje nėra buvę.“

Vaikų globos namai Rytas direktorė Regina Milašienė tikina, kad vaikas pats iškrito pro langą: „Auklėtojos tuo metu šalia nebuvo. Specialistė pas mus dirba jau 4 metai ir apie ją yra tik patys geriausi atsiliepimai. Esame visi sukrėsti tokios nelaimės.“


Rašyti komentarą...
R
Rita
2020-09-23 16:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtina vaikų namuose užtikrinti kad vaikai negalėtų atsidaryti langų!
Atsakyti
-1

R
Rita
2020-09-23 16:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia užtikrinti kad vaikai negalėtų atsidaryti langų!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų