Politologė Saulių Skvernelį mato judantį prezidento posto link

Gretos Kildišienės skandalas padėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkėjams atgauti kritinį mąstymą – partijos reitingai krinta. Tačiau viena partijos žvaigždė, premjeras Saulius Skvernelis, toliau kopia į viršų. Valstiečių reitingui sumenkus 4 proc, S. Skvernelio populiarumas per mėnesį šoktelėjo daugiau kaip dešimtadaliu. Politologė Ieva Petronytė sako, kad čia gali būti tik „Skvernelio eros“ pradžia.

S. Skvernelį mato prezidento rinkimuose

Politologė teigia, kad S. Skvernelis konkurentų šiuo metu neturi ir išlieka nesusitepęs po valstiečius žaliuosius palietusio skandalo. „Visų pirma, ne valstiečiai žalieji jį iškėlė, o jis padėjo iškilti valstiečių populiarumo bangai. Jis visada buvo labiau vertinamas kaip asmenybė, o ne kaip partijos atstovas. Todėl valstiečių skandalai nepakenkė jo populiarumui. S. Skverneliui pavyksta išlaikyti padoraus žmogaus, švaraus politiko įvaizdį. Kritinių klaidų nedaro, stabiliai dirba. Panašu, kad pasitikėjimas juo laikysis ir toliau. Juolab, kad jis pirmasis po ilgo laiko aplenkė reitingų lentelėje prezidentę Dalią Grybauskaitę“, – sako I. Petronytė.

Politologė mano, kad S. Skvernelio perspektyvos – daug žadančios. „Matosi, kad politikas vertinamas, kaip labai stiprus lyderis. Tokio pasitikėjimo, kuris jei yra sukurtas, neiššvaisčius skandalais ar nepopuliariais sprendimais, politikos padangėje galima įsitvirtinti labai ilgam laikui. Manau, kad ateities prezidento rinkimuose mes pamatysime jį kaip kandidatą“, – prognozuoja politologė.

Valstiečiams koją pakišo G. Kildišienės skandalas

Po triuškinančios pergalės rinkimuose valstiečių ir žaliųjų partija pirmą kartą patyrė reitingų smukimą. Politologė sako, kad jos tai nestebina – vadinamasis medaus mėnuo kažkada turėjo baigtis. „Smukimas po visų sausio mėnesį vykusių skandalų nestebina. Aišku, reikia atkreipti dėmesį, kad valstiečių žaliųjų sąjunga išlieka pirmoji, geriausiai vertinama partija. Tai yra ta partija, kuria žmonės dar labiausiai pasitiki. Vis dėl to jau nebe taip, kaip prieš Gretos Kildišienės skandalą ir paviešinimus apie Ramūno Karbauskio sandorius. Tada ta partijos deklaruota sąžiningumo idėja nublanko, atsirado žmonių dvejonės“, – sako politologė.

I. Petronytė įvardina ir kitą priežastį, kodėl žmonės pradėjo kritiškiau vertinti valstiečius. „Valstiečiai žalieji atėjo kaip nauja jėga ir buvo vertinami pagal savo pažadus, o ne pagal tai, ką jau yra padarę. Tačiau po rinkimų, kai prasidėjo darbas, žmonės pamatė, kad ne viskas vykdoma taip, kaip buvo žadėta. Todėl ir turime reitingų kritimą“, – aiškina politologė.

REKLAMA

Valstiečių žvaigždė nebepakils

Valstiečių žaliųjų geriausios dienos baigėsi ir dabar teks pasitempti, arba reitingai kris toliau, – įsitikinusi politologė. „Jų žvaigždė pradeda leistis, tačiau atotrūkis nuo kitų partijų dar pakankamai didelis. Jei nebus naujų skandalų ir bus gerai tvarkomasi su buvusiais, gali būti, kad smarkiai reitingas nebekris. Nepaisant to, greičiausiai reitingas ir nebepakils. Nebent būtų priimti kažkokie labai populiarūs sprendimai, kas artimiausiu metu nenusimato. Taigi pakilimo valstiečiams jau neprognozuočiau“, – teigia pašnekovė.

Fenomenalus populiarumas

Valstiečių žaliųjų populiarumą politologė vadina fenomenaliu. „Lietuvos istorijoje nedažnai pasitaiko tokių atvejų, ypač tarp valdančiųjų partijų. Mes, Lietuviai, politinėmis partijomis nesame labai linkę pasitikėti. Ir štai atėjo politinė jėga, kuri didele persvara laimėjo rinkimus ir kelis mėnesius išsilaikė nesumenkusiais reitingais. Čia retas atvejis. Žinoma, tas fenomenalus populiarumas kažkada turėjo pradėti blėsti“, – teigia politologė.


Rašyti komentarą...
j
jo
2017-02-13 13:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu pirma nors pora metu pabuna ėremjeru.paziuresim ka jis gero tautai padarys.mano nuomone
Atsakyti
0

1
1R
2017-02-13 16:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Politologė Saulių Skvernelį mato judantį prezidento posto link"
O kodėl ne Popiežiaus ...?
Atsakyti
0

n
na jau
2017-02-13 14:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
NEEEEEE
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų