Sekmadienį Lietuvos piliečiai renka savo atstovus į Seimą, tačiau rinkėjai aktyvumu nepasižymi. Politologės Ainės Ramonaitės teigimu, tai, kad iki 14 val. balsavo 25,79 proc. gyventojų, rodo žemą jo lygį.

„Kalbėti apie tai, kad rinkėjų aktyvumas yra aukštas, manau, jog negalima. Galima nebent lyginti su 2008 m. Seimo rinkimais – šiais metais rinkėjų aktyvumas maždaug 1 proc. aukštesnis, negu buvo tada. Bet žiūrint absoliučiais skaičiais jis vis tiek yra žemas“, – sekmadienį naujienų agentūrai ELTA sakė ji.

Politologė savo vertinimą grindžia tuo, jog kriterijai, kuriais remiantis galima identifikuoti rinkėjų aktyvumo lygį, yra palankūs, tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateikti skaičiai to nepatvirtina.

„Praėjus pusei dienos balsavo ketvirtadalis rinkėjų. Iš tikrųjų tas laikas jau yra toks, kad žmonės jau grįžo iš bažnyčių, mišių balsavę, o ir oro sąlygos šiemet yra pakankamai geros. Tai visgi absoliučiais skaičiais žiūrint, rinkėjų aktyvumas yra pakankamai žemas“, – aiškino ji, pridurdama, jog tiek šiandienos, tiek iš išankstinio balsavimo aktyvumo procentinė išraiška yra kiek didesnė nei per praėjusius Seimo rinkimus.

A. Ramonaitė taip pat prisipažino, jog panašaus rezultato ir tikėjosi, nes nemato priežasčių, kodėl rinkiminis aktyvumas turėtų būti didesnis negu anksčiau.

REKLAMA

Paklausta, ar galima būtų tikėtis, jog rinkėjų aktyvumas viršys 50 proc., politologė pripažino, jog šiuo metu tai nuspėti sunku, tačiau vilties yra.

„Labai sunku prognozuoti, nes kaip tik ant ribos. Jeigu lyginsime su 2008 m. Seimo rinkimais, kai aktyvumas nesiekė 50 proc., tai dabar, prisidėjus keliems procentams, jis gali ir peržengti slenkstį, bet labai ant ribos. Dabar sunku nuspėti“, – kalbėjo A. Ramonaitė.


Rašyti komentarą...
šg
2012-10-14 17:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jie čia svaigsta lygindami su 2008 metais, tada gi Lietuvoje gyveno apie 200000 gyventojų daugiau negu dabar. Kiek emigrantų, kiek mirusių, pasikorusių ir šokusių nuo Baltojo tilto po naktinių Kubiliaus reformų.
Atsakyti
0

N
Naglis Puteikis
2012-10-14 17:40:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
E.Masiulis: ""Tokio linksmo (Seimo, - ELTA), koks buvo, turbūt nebebus įmanoma pakartoti."
N.P.: nemačiau Seime jokio linksmumo, tik piktdžiugą, kuria buvo dangstomas policijos smurtas prieš Agotą Ramanauskienę, kuri atsidūrė komoje po to, kai ji bėgo nuo policininkų priekabių, kad neva neturi leidimo prekiauti jos sode išaugintomis vaistažolėmis (abu sadistai-policininkai tebedirba, jokios bylos jiems neiškeltos), tokia pat sunkiai slepiamą piktdžiugą mačiau Seimo narių veiduose, kai jie gėrėjosi 240 policininkų atliktu smurtiniu namo šturmu Garliavoje.
Atsakyti
-1

r
rrr
2012-10-14 17:28:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
balsavau, eiles,politologe gal patiletum nors biski.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų