Politologas: Išpuolio Nicoje taikiniu galėjo būti turistai

Išpuolis Prancūzijos kurorte Nicoje, kurio metu žuvo per 80 žmonių, galėjo būti nukreiptas prieš turistus, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Deividas Šlekys.

26

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nicoje per teroro ataką sunkvežimis mirtinai sutraiškė bent 80 žmonių

„Islamistai radikalai, ne vien tik ISIS, švaistėsi grasinimais, kad šiais metais kažką darys kurortinėse zonose. Tikrai tokių grasinimų buvo ir po to buvo sprogimas Stambulo oro uoste, kur faktiškai taikinys buvo turistai. Nica tikrai yra lankomas miestas turistų“, – BNS sakė politologas.

Nica, pasak jo, galėjo būti pasirinkta ir dėl to, kad šis nedidelis miestas buvo mažiau saugomas, kuomet į didžiuosius Prancūzijos miestus didesni pajėgumai buvo mesti ir dėl vykusio Europos futbolo čempionato.

D.Šlekys atkreipė dėmesį, kad terorizmo išpuolių stiprėjimą pastaruoju metu buvo galima matyti ir Vidurio Rytuose.

„Norisi pabrėžti, kad nesukoncentruokime visko į Vakarų Europą, nes Bagdade šiuo metu 300 žmonių šeimos irgi liūdi ir verkia savo žuvusiųjų, kurie išėjo švęsti Ramadano pabaigos: tai irgi yra masinė ir džiaugsminga šventė. Čia išėjo žmonės švęsti nepriklausomybės dienos ir žuvo. Terorizmo mastai, bent jau ISIS organizuojami, intensyvėja, tiesiog atėjo Europos raundas“, – sakė D.Šlekys.

REKLAMA

Bastilijos paėmimo diena išpuoliui, politologo vertinimu, pasirinkta būtent dėl savo masiškumo.

„Kai nepriklausomybės dieną šventi ir tave užpuola, aš manau, kad tu labiau kaip tik susitelki ir turi dar daugiau ryžto priešintis. Liepos 14–oji yra masinė šventė ir žmonės išeina į gatves švęsi ir yra puikus taikinys. (...)Šiuo atveju čia galėjo suveikti šis paprastas motyvas, kad tau nereikia eiti ieškoti taikinių – jie patys bus gatvėje ir gali ištaikęs progą turėti labai didelį efektą“, – kalbėjo politologas.

Pasak jo, panašaus braižo išpuolių, kai žmonės buvo žalojami automobiliais, Prancūzijoje yra buvę ir anksčiau, tačiau pirmą kartą jis buvo toks masiškas.

„Prieš porą metų, dar prieš redakcijos užpuolimą, buvo pietų Prancūzijoje pora atvejų, kai radikalūs islamistai važiuodavo lengvosiomis mašinomis ir taranuodavo pėsčiuosius, einančius šaligatviu. Sužeistųjų buvo tikrai – tokiu bandymų, tik mažesniu mastu nei tai, kas įvyko vakar Nicoje, tokių jau yra buvę atvejų“, – sakė jis.

Bent 84 žmonės žuvo Prancūzijos pietiniame pajūrio kurorte Nicoje, kur sunkvežimis buvo nukreiptas į minią, susirinkusią švęsti Bastilijos paėmimo dienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų