Seimo Operatyvinės veiklos komisijos pirmininko pavaduotoja Dalia Kuodytė sakė abejojanti kitų parlamentarų siūlymais dar labiau palengvinti telefoninių pokalbių pasiklausymo sankcionavimą.

Ne kartą betvarkę sankcionuojant pasiklausymus kritikavusi D. Kuodytė portalui „Balsas.lt" teigė, jog pirmiausia reikia įvesti pačio sankcionavimo tvarką. „Kol kas problemų kyla su kontrole. Kol čia padėtis nesutvarkyta - toks sprendimas būtų per ankstyvas. Manau, su kolegomis čia dar bus labai didelė diskusija", - sakė parlamentarė.

Prieš kurį laiką radijo laidoje buvęs teisėjas Konstantinas Ramelis atvirai papasakojo, kad, išduodant teismo leidimus pasiklausyti telefono pokalbių, menkai gilinamasi į šį klausimą, leidimų prašoma vis daugiau ir jie visiškai nesunkiai gaunami.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) ketina inicijuoti įstatymų pataisas, kad ikiteisminius tyrimus atliekantys pareigūnai sankcijas kontroliuoti įtariamųjų pokalbius telefonu gautų ne atskiriems numeriams, o, pavyzdžiui, asmeniui.

REKLAMA

Tai trečiadienį po TTK posėdžio, kuriame dalyvavo visų specialiųjų tarnybų atstovai, žurnalistams sakė komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

„Aptarėme, kad reikėtų palengvinti teismams ir ikiteisminių tyrimų pareigūnams veiklą, kadangi dabar tėra galimybė sankcionuoti pririšant sankciją prie telefono numerio. Puikiai suprantame, kad galima nueiti ir nusipirkti kortelę ir keisti numerį kelis kartus per valandą, ne tik per dieną. Galima keisti ir aparatą“, - sakė TTK pirmininkas.

Anot jo, dėl kiekvieno naujo numerio kontrolės pareigūnai privalo prašyti teismo sankcijos.

„Per tą laiką, kol einama naujos sankcijos, gali būti padarytas nusikaltimas, gali pasislėpti nusikaltėlis“, - teigė S.Šedbaras.

Todėl nutarta ieškoti kito modelio sankcionuoti telefoninių pokalbių klausymąsi.

„Jų (modelių - BNS) yra įvairių. Gali būti universali sankcija, kai siejama su asmeniu. Reikia pagalvoti ir parengti įstatymo pataisą, kad būtų sumažintas procesinis biurokratizmas“, - tvirtino komiteto pirmininkas.

Kai kurios šalys naudoja pokalbių kontrolę pagal įtariamojo balsą. Tačiau generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio teigimu, Lietuvoje pagal tokius parametrus kontrolė dar neatliekama.

Operatyvinės veiklos įstatyme numatyta, kad telefoninių pokalbių kontrolę galima vykdyti, esant pagrindui manyti, kad daromos ar padarytos sunkios, labai sunkios veikos ir atskirais atvejais apysunkiai nusikaltimai.


Rašyti komentarą...
a
a
2009-02-25 15:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
bobutės viską papasakos
Atsakyti
0

z
zaza
2009-02-25 18:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
visai bogai, jau totalinis sekimas vyksta, ir tie klounai dar palengvinti nori,mane santazuoja irasais,kas bus toliau?uz kvepavima oru jau gali paduoti i teisma,grieztinti tokias sankcijas reiketu,dar nesubrendsios spec. tarnybos, silpnavaliai pareigunai tuo naudosis,jau naudojasi!kas cia per silpnaprociu salis?
Atsakyti
0

R
Reikia pakalbėti
2009-02-26 05:30:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik dėl telefoninių pokalbių pasiklausymo praplėtimo galymybių,bet ir dėl "psichuškių", reikalui esant, panaudojimo galymybių taikymo. Senas patyrimas praverčia. Visgi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų