Policijos sučiuptam girtam vairuotojui – triguba bausmė

 Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl vairavimo išgėrus pripažino vairuotoją, nors jis ir atsisakė duoti kraujo girtumui nustatyti.

Alkoholio kiekio matuokliu automobilį vairavusiam Šalčininkų gyventojui Ivanui K. policija nustatė 1,74 promilės girtumą. Duoti kraujo tikslesniam girtumo nustatymui jis atsisakė.

Šalčininkų rajono apylinkės teismas pernai spalį Ivaną K. išteisino dėl vairavimo neblaiviam. Teismas motyvavo tuo, jog byloje nėra neginčijamų įrodymų, patvirtinančių, jog Ivanas K. vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio.

Su šiuo nuosprendžiu nesutiko prokuratūra ir jį apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Šio teismo teisėjų kolegija atsižvelgė, kad prieš įsigaliojant įstatymui, numatančiam baudžiamąją atsakomybę neblaiviems vairuotojams, buvo parengtas aiškinamasis raštas. Jame nurodyta, kad įrodinėjant asmens kaltumą padarius aptariamą nusikalstamą veiką, jeigu nėra kraujo tyrimo rezultatų, rekomenduojama pasitelkti kitas alternatyvias įrodinėjimo priemones asmens blaivumui nustatyti: pavyzdžiui, alkoholio kiekio matuoklio parodymais, medicininės apžiūros duomenimis ir kt.

Vilniaus apygardos teisme buvo apklaustas ekspertas Jonas Mindaugas Paliulis. Jis paaiškino, kad maždaug per valandą alkoholio koncentracija kraujyje gali sumažėti nuo 0,1 iki 0,25 promilės.

Alkoholio kiekis Ivanui K. alkoholio kiekio matuokliu buvo matuotas 17.15 val. Į Šalčininkų rajono ligoninę vairuotojas buvo pristatytas 17.40 val. Mėginys kraujo tyrimui turėjo būti paimtas praėjus vos 25 minutėms nuo asmens neblaivumo nustatymo alkoholio kiekio matuokliu.

„Įvertinus eksperto paaiškinimą dėl promilių kraujyje mažėjimą valandos laikotarpyje, vertintina, kad I. K. alkoholio kiekis kraujyje tikrinimo metu buvo daugiau nei 1,5 promilės“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nuosprendyje.

Nuteisdamas vairuotoją, teismas rėmėsi ir dar 2006 metais sveikatos apsaugos ministro priimtu įsakymu patvirtintą Medicininės apžiūros neblaivumui ar apsvaigimui nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatyti atlikimo metodiką. Ji taip pat reglamentuoja reglamentuoja ir transporto priemonių vairuotojų, įtariamų neblaivumu patikriną asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Šalčininkų rajono ligoninėje Ivanui K. atsisakius duoti kraują, jis buvo pristatytas į Vilniaus priklausomybės ligų centrą apsvaigimui nustatyti. Šioje įstaigoje buvo atlikta asmens medicininė apžiūra.

REKLAMA

Nors vyras kraujo mėginio nedavė ir Vilniaus priklausomybės ligų centre, buvo įvertina bendra asmens būklė.

Gydytoja nustatė, kad Ivano K. eisena netvirta, pėda už pėdos svyruoja, Rombergo pozoje stovi nestabiliai, kalba aiški, kiek pagreitinto tempo, gestikuliuoja, yra jaučiamas aštrus alkoholio kvapas.

Teismo vertinimu, vairuotojui buvo suteikta galimybė įrodyti, kad jo kraujyje buvo mažiau nei 1,5 promilės alkoholio, tačiau, atsisakydamas duoti kraujo mėginį, tokia galimybe asmuo nepasinaudojo.

Ivanas K. nuosprendžiu pripažintas kaltu, jam skirta daugiau nei 715 eurų bauda, iš jo metams atimta teisė vairuoti automobilį, o automobilis „Chrysler Voyager“, su kuriuo jis vyko neblaivus, konfiskuojamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų