Policija:milijono vagystė svarbesnė už dingusius kibirus

Pareigūnų profesinės sąjungos palaiko Policijos generalinio komisaro siūlymus tirti visus nusikaltimus, tačiau pirmenybę teikti pavojingiausiems, nes dirbti kitaip trūksta tiek žmogiškųjų resursų, tiek lėšų.

Policijos departamente įvyko diskusija, kurioje kalbėta apie nusikalstamų veiklų tyrimą ir jų prioritetinę tvarką. Diskusijoje dalyvavę departamento, policijos, prokuratūros, profesinių sąjungų atstovai ir mokslininkai sutinka, kad pokyčių reikia ir skubiai. Anot jų, bylų tyrėjai užkraunami milžinišku darbo krūviu, nėra motyvuojami, todėl daugelis profesionalų palieka tarnybą.

Diskusija buvo surengta po žiniasklaidoje pasirodžiusios dezinformacijos, kad neva dėl pavogto turto, kurio vertė nesieka 32,5 tūkst. litų, policija net nesiims tyrimo. Pareigūnai užtikrina visuomenę, kad jokios piniginės sumos nustatyta projekte nėra, o visos be išimties nusikalstamos veiklos bus tiriamos.

Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio teigimu, ikiteisminius tyrimus siūloma skirstyti į tris grupes:

REKLAMA

1. Sunkius, labai sunkius, rezonansinius;

2. Apysunkius, sisteminius;

3. Nesunkius baudžiamuosius nusikaltimus.

Tokiu būdu siekiama skaidrumo, aiškumo ir efektyvesnio tyrimo, labiau koncentruojantis į pavojingiausius nusikaltimus.

Policijos departamento, Kriminalinės policijos biuro atstovai sako, kad efektyvumą mažina tiek skurdus finansavimas, tiek biurokratizuotas nusikaltimų tyrimo procesas ir formalizmas – daugybės popierių pildymas, kuris dažnai neturi jokios reikšmės. Departamento siūlomą reformą inicijavo patys darbuotojai, kurie su tyrimais susiduria kiekvieną dieną ir siekia sukurti darbui palankų modelį.

Teisės profesorius Audrius Nevera prieš kurį laiką žurnalistams teigė, kad tokia tvarka primena sovietmetį, „dauguma ikiteisminių tyrimų buvo stabdoma iš anksto žinant, kad niekas neatliks nė vieno veiksmo“. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas Vytautas Lamauskas teigia, kad darosi baugu, kad tokie pseudo ekspertai sugeba taip interpretuoti generalinio komisaro žodžius.


Rašyti komentarą...
a
atsargiai...
2014-10-16 14:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
oi, atsargiau su žodžiais, ponai policininkai. Verčiau net nekalbėkite taip - "Pavogtas milijonas svarbiau". Suprantu, kad svarbiau, nei kibirai, bet jei bandysite sučiupti milijoną pavogusį poną, galite labai skaudžiai per nagučius gauti...
Atsakyti
-1

B
Bam Bam
2014-10-16 14:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokio mastymo policijos man nereikia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų