Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

30 laipsnių oro temperatūra ir iki 19 laipsnių įšilusi Baltija į Palangą sutraukė tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos. Kurorto paplūdimyje nė uodas nosies įkišti negali, o viešbučiuose nebeliko net brangiausių kambarių. Vis tik gerą nuotaiką Palangoje spinduliuoja ir poilsiautojai, ir verslininkai.

30 laipsnių oro temperatūra ir iki 19 laipsnių įšilusi Baltija į Palangą sutraukė tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos. Kurorto paplūdimyje nė uodas nosies įkišti negali, o viešbučiuose nebeliko net brangiausių kambarių. Vis tik gerą nuotaiką Palangoje spinduliuoja ir poilsiautojai, ir verslininkai.

REKLAMA

Palanga sprogsta nuo karščio ir žmonių kiekio. Beveik jokio vėjo, 30 laipsnių karštis ir iki 19 laipsnių įšilusi jūra. Tad kurorto paplūdimys kaip magnetas traukia žmonės. O, kad neperkaistų kiekvienas turi savo receptą.

„Žinokit tepamės kremu nuo saulės pagrinde. Užtat, matot, – nekimba. Iš tikro tepamės, nes, žinot, saulyte tokia, kaitina gerai“, – pasakojo vienas poilsiautojas.

„Nu dar kol kas nesudegėm. Tepamės kremais ir tiek“, – sakė kitas.

„Oi aš nebijau karščio. Nebijau. Aš Armėnijoje buvau ir Sočyje. Ten 40, Armėnijoje buvo 50. Neišviriau“, – šmaikštavo vienas poilsiautojas.

REKLAMA

Tarp poilsiautoju šmėžuoja ir čeburekų pardavėjai. Vis dar atsiranda 30 laipsnių karštyje susigundžiusių mėsa. Dažniausiu tokius prekeivius vaiko gelbėtojai, bet šiandien jiems darbo ir taip netrūksta. Nors incidentų prie jūros pavyko išvengti, nuskendo Klaipėdos rajone į vandenį nėręs 20-metis. Tad Palangos gelbėtojai poilsiautojus ragina pasimokyti iš pernykščių klaidų.

„Ir tie žmonės, kurie turi sveikatos sutrikimų, tarkim, yra atėję į paplūdimį po vieną, kad jie nerizikuotų, neitų. Todėl, kad daug mirčių buvo pernai, kada žmonės su sveikatos problemom ateina, pasikaitina ant saulutės, ateina į vandenį, vanduo šaltas, gaunas reakcija ir...“, – sakė Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių gausu ir pagrindinėje Palangos arterijoje – Basanavičiaus alėjoje. Nuotaika pakili, visi mėgaujasi ilgesnėmis ar trumpesnėmis atostogomis. „Jubiliejų švenčiu. Žentas ir dukra ir vyras nupirko man kelialapį. Vot. Iš Kauno aš esu. Seniai jau neturėjau tokio kelialapio, tai esu labai patenkinta. Labai patenkinta“, – įspūdžiais dalinosi viena poilsiautoja.  „Poilsiaujam, ilsimės, deginamės, maudomės, labai smagu. Iš Vilniaus mes“, – pasakojo kiti.

„Eisim kur nors papietausim, pasėdėsim, o paskui jau, vakarop trauksim namo. Mes visad vienai dienai atvažiuojam mums per akis. Mes iš Vilniaus“, – sakė poilsiautojai iš sostinės.

Tokiais svečiais džiaugiasi kavinių savininkai. Mat daugiausia klientų ateina vakare, 21 valandą. Tada vietų beveik nebelieka, o maisto gali tekti palaukti ir valandą laiko. O štai dieną populiarus gaivinantis meniu.

„Labai daug šaltibarščių. Labai daug kokteilių. Net kaimynai atbėga pas mus, sako, paskolinkite ledukų, pas mus dideli šaldytuvai, ledų generatoriai. Tai dalinamės ledukais. Bet dauguma – gėrimai“, – pasakojo „Decuba“ vadovė Ala Kretschmann.

REKLAMA
REKLAMA

Šimtu procentu užpildyti ir visi Palangos viešbučiai. Šių savininkai pasakoja, kad jau seniai nebuvo tokio savaitgalio, kad klientams negali pasiūlyti net brangiausio kambario. Beje, dalis svečių taip ir lieka viešbučiuose. Jūra jų netraukia.

„Viešbutis yra pilnai užpildytas. Svečiai mėgaujasi viešbučio lauko baseinais, SPA paslaugomis, gaiviais gėrimais ir skaniu maistu. Dalis, žinoma, aplanko Palangą, bet daugelis vis teik lieka pas mus“, – sakė viešbučio „Vanagupė“ direktorė Diana Adomauskienė.

Na, o atsipalaidavusius ir į Palangą suplūdusius poilsiautojus budriai stebi policijos pareigūnai ir rėmėjai. Jų čia tris kartus daugiau nei įprasta. Be kelių muštynių ir nelegalių vakarėlių bei pasimetusių vaikų, rimtesnių incidentų dieną išvengi pavyko. Juolab, kad kurorto pareigūnai patruliuoja vasariškomis transporto priemonėmis, tad sugeba per žmonių minią greičiau atsidurti įvykio vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų