naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po STT reido į prabangų poilsio centrą – kurorto vadovo grasinimai teismais

Tarp „Aqua“ parko darbuotojų – mero dukra, tarybos narių žmonos

Šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) sulaikius Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ vadovą ir pakračius pačią Druskininkų savivaldybę, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pareiškė, jog pareigūnų veiksmai yra politinių oponentų užsakymas. Tuo metu savivaldybės opozicijos atstovai baksnoja į mero dukrą ir bendražygių tinklą, įdarbintą poilsio centre bei pabrėžia, jog „Aqua“ parke šeimininkaujama kaip privačioje įmonėje jau seniai.

Šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) sulaikius Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ vadovą ir pakračius pačią Druskininkų savivaldybę, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pareiškė, jog pareigūnų veiksmai yra politinių oponentų užsakymas. Tuo metu savivaldybės opozicijos atstovai baksnoja į mero dukrą ir bendražygių tinklą, įdarbintą poilsio centre bei pabrėžia, jog „Aqua“ parke šeimininkaujama kaip privačioje įmonėje jau seniai.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę STT, gavę duomenų apie galbūt neteisėtai naudojamas savivaldybės bendrovės lėšas ir turtą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Druskininkų savivaldybei priklausančio Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ direktoriaus Edmundo Antanaičio galimo piktnaudžiavimo.

REKLAMA

Bendrovės vadovas, kaip įtariama, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus, organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalinamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis.

Atlikdami šį ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, STT pareigūnai sulaikė „Aqua“ vadovą E. Antanaitį, Druskininkų savivaldybės patalpose atliko kratas ir paėmė tyrimui reikšmingus daiktus ir dokumentus.

REKLAMA

„Druskininkų savivaldybei priklausančiame Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“, į kurį įeina vandens parkas, viešbutis, gydykla buvo tvarkomasi kaip privačioje įmonėje“, – skelbiama STT pranešime.

Po kratų savivaldybėje – valdininkų atsakas

Po to, kai STT atliko kratas Druskininkų savivaldybėje, savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė tarnybos pareigūnų veiksmus. Kaip teigiama pranešime, STT informacija apie galimas nusikalstamą veiką „Aqua“ parke esą yra nepagrįsta įrodymais ir daro didžiulę žalą įmonės ir savivaldybės prestižui.

REKLAMA
REKLAMA

„Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ – nefinansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, pelningai dirbanti įmonė, kasmet savivaldybei teikianti išorės audito patikrintas finansines ataskaitas, niekada nekėlė abejonių dėl savo veiklos skaidrumo“, – dėstoma savivaldybės pranešime.

Druskininkų savivaldybė pažymi, kad „Aqua“ parkas nėra finansuojamas savivaldybės, jog įmonė, pritraukdama didžiulius lankytojų srautus, kuria didžiulę pridėtinę vertę.

REKLAMA

„Savivaldybė mano, kad šie STT veiksmai yra galimai prasidedančios rinkiminės kovos politinis užsakymas, paremtas nuolat savivaldybės tarybos opozicijos narių rašomais skundais. Savivaldybė neatmetama galimybė kreiptis į teisėsaugos institucijas apskundžiant šiuos veiksmus“, – aiškina savivaldybė.

Įtarimai kilo jau seniai

Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Vilius Semeška portalui tv3.lt pasakojo, jog visų pirma, nuostabą jam sukėlė pats savivaldybės pranešimas, kuriame smerkiami STT veiksmai.

REKLAMA

„Mane nustebino tas Druskininkų savivaldybės pareiškimas, kadangi jis yra pasirašomas Dokumentų ir informacijos skyriaus vardu, o šio skyriaus vedėja (Dovilė Ciūnienė – tv3.lt) būtent ir yra tos bendrovės („Aqua“ – tv3.lt) valdybos narė, kuri turėtų kontroliuoti tą valdybą. Druskininkų savivaldybės taryba nebuvo susirinkusi į kažkokį skubų posėdį, kad galėtų apsvarstyti situaciją savivaldybės bendrovės, todėl savivaldybės vardu skelbti vienokį ar kitokį pareiškimą iš tiesų turėtų tarybos sprendimu“, – komentavo V. Semeška.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius neslėpė, jog „Aqua“ parko veiklos skaidrumu abejojama jau seniai, o tai, kad ten esą tam tikriems asmenims paslaugos buvo teikiamos nemokamai, jau yra tapusi vieša paslaptimi.

„Druskininkų UAB „Aqua“, kurios 100 procentų akcijų priklauso savivaldybei, ilgus metus buvo įtarinėjama galimai neskaidria veikla, ypač finansuojant propagandinį leidinį (laikraštis „Mano Druskininkai“ – tv3.lt), kurį žurnalistų etikos inspektorė savo sprendimu akivaizdžiai įvardija kaip neteisėtą ir tenkinantį grupinius politinius interesus, siekiant išaukštinti vietinę valdžią ir sumenkinti opoziciją“, – pasakojo V. Semeška.

REKLAMA

Kas dirba „Aqua“ parke?

V. Semeška aiškino, jog vis dėlto kone labiausiai susidariusioje situacijoje nuostabą kelia tai, kad „Aqua“ parke dirba Druskininkų merui, socialdemokratui R. Malinauskui artimi žmonės.

„Kas keisčiausia, kad iki šiol bendrovėje dirba mero dukra (Evelina Malinauskaitė – tv3.lt), prieš tai dirbo vicemero (Lino Urmanavičiaus – tv3.lt) dukra Augustė Urmanavičiūtė, dirba savivaldybės tarybos nariai, priklausantys daugumai.

REKLAMA

Vėlgi bendrovė yra mažai atskaitinga pačiai tarybai, ji realiai yra atskaitinga tik valdybai, kurią sudaro administracijos direktorė dėl to visa ta veikla buvo tikrai neaiški, įtarimų buvo labai daug. Nesuprantu, prie ko čia politika ir opozicija, nes mes juk nevaldome specialiųjų tarnybų“, – komentavo Druskininkų savivaldybės tarybos narys.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, „Aqua“ parke klientų aptarnavimo skyriaus vadove šiuo metu dirba Druskininkų savivaldybės tarybos narė, mero R. Malinausko bendrapartietė socdemė Inga Šinkonienė. Tai nurodoma ir bendrovės internetiniame tinklalapyje.

Į STT akiratį patekusio Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre šiuo metu dirba taip pat dirba Druskininkų savivaldybės vicemero, socialdemokrato L. Urmanavičiaus žmona Vilija Urmanavičienė, mero R. Malinausko bendrapartiečio, tarybos nario Virgaudo Taletavičiaus sutuoktinė Giedrė Taletavičienė. Šią informaciją tarybos nariai nurodo savo privačių interesų deklaracijose.

REKLAMA

Konservatorius V. Semeška įsitikinęs, kad iš esmės „Aqua“ parko veiklai diriguoja ne kas kitas, o Druskininkų meras R. Malinauskas, taigi, pasak politiko, jo vaidmuo visoje istorijoje yra pagrindinis.

„Jis atsakingas kaip asmuo Nr. 1 už tą bendrovę, kadangi tai yra savivaldybės įstaiga ir ne paslaptis, kad būtent didžiausią politiką Druskininkų savivaldybėje ir įtaką daro būtent meras, tai čia jo yra tiesioginė atsakomybė“, – rėžė V. Semeška.

REKLAMA

Meras: džiaugiuosi, kad žmonės dirba kaip sau

Portalo tv3.lt kalbintas Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas aiškino esantis įsitikinęs, kad STT susidomėjimas „Aqua“ parku ir kratos savivaldybėje yra politinių oponentų organizuotas veiksmas.

„Kad tai buvo seniai organizuotas politinis susidorojimas iš liberalų ir konservatorių pusės, tai tą žinojome jau ne vieni metai. Ir net neabejoju, kad mes tai įrodysime“, – komentavo R. Malinauskas.

REKLAMA

Socialdemokratas teigė nieko blogo nematantis tame, kad Druskininkų savivaldybės valdomoje bendrovėje dirba jo dukra.

„O mano dukra turėtų išsikelti gyventi į užsienį vien dėl to, kad tėvas dirba meru, baigusi visus mokslus ir taip toliau?“, – sakė R. Malinauskas.

„Opozicija tokio lygio, kad ji daugiau nieko nesugeba, kaip šmeižti, dergti ir rašyti skundus, ką daro sėkmingai trys metai, pasitelkdama dar ir savo partiečius Seimo narius. Bus įvardinti kiekvienas vardu, pavarde ir pareigomis“, – aiškino Druskininkų vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų