Po Nausėdos pasisakymo apie armėnų genocidą Turkija iškvietė Lietuvos ambasadorių

Po prezidento Gitano Nausėdos pasisakymo apie armėnų genocidą Turkijos Užsienio reikalų ministerija (URM) iškvietė Lietuvos ambasadorių pasikalbėti apie konfliktą Osmanų imperijoje Pirmojo pasaulinio karo metais, tačiau formalaus protesto nepareiškė.

Šis ambasadoriaus Ankaroje Audriaus Brūzgos ir Turkijos URM atstovės Aylin Tashan susitikimas vyko antroje lapkričio pusėje, BNS antradienį patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

„Viena iš susitikimo temų buvo šalių požiūris į 1915 metų įvykius, kuriuos dalis tarptautinės bendruomenės vertina kaip Turkijos vykdytą armėnų genocidą“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Anot Lietuvos URM, susitikimo metu nebuvo įteikta jokia nota. 

Šis susitikimas įvyko po lapkričio 14 dieną naujienų portale delfi.lt paskelbto interviu, kur G. Nausėda atsakė į žurnalisto klausimą: „Turkija – NATO sąjungininkė, įvykdžiusi armėnų genocidą, kurį, beje, pripažino ir Lietuva, ir visai neseniai – JAV Kongresas. Turkija genocido fakto nepripažįsta. Ar jūs įsivaizduotumėte situaciją, kai NATO narė yra valstybė, nepripažįstanti Holokausto?“.

„Neįsivaizduočiau. Bet, nepaisant to, šiuo (armėnų genocido pripažinimo) klausimu vis dėlto galvočiau, kad tai – laiko klausimas, ir vieną gražią dieną tai atsitiks. Galbūt tai neįvyks labai greitai. Kad ir kaip būtų sudėtinga tikėtis, kad tai įvyks per artimiausius penkerius ar dešimt metų. Bet aš manau, kad pats faktas yra, ir vienaip ar kitaip jis bus pripažintas“, – atsakė Lietuvos prezidentas.

Lietuvos Seimas 2005 metais rezoliucijoje pripažino, kad Osmanų imperijoje Pirmojo pasaulinio karo metais buvo vykdytas „armėnų tautos genocidas“, tačiau pasaulio valstybių diplomatijos vadovai vengia šio griežtai Turkijos kritikuojamo termino.

Turkija atmeta genocido terminą argumentuodama, kad per konfliktą žuvo iki pusės milijono armėnų ir panašiai tiek pat turkų.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2019-12-03 16:09:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėda turkai mums pencinykams Lietuvo neydomus, rūpinkis savo tautą pas mus blogybių daugiau negu pas tukus
Atsakyti
0

0
00000
2019-12-03 16:48:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Genocido toli ieskoti nereikia cia visus persekioja kaimynas kaimyna, darbdsvys darbuotoja, medikas pscienta ir jaunesni kolega, valdzia visus piliecius, kurie nepritelpa prie valdzios lovio, savivaldos klerkai gyve tojus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų