Po Gretos Kildišienės skandalo parlamentarai tikisi pokyčių

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) vertindama atskirus atvejus kartu ieškos būdų, kaip užtikrinti skaidrumą parlamentarams nuomojant ar įgyjant automobilius, sako komisijos vadovė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

„Man atrodo, kad vertėtų suformuluoti bent siūlymą, rekomendaciją, kaip vertėtų elgtis, kad nekiltų abejonių dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo ir abejonių rinkėjams, ar skaidriai Seimo narys nuomoja ar įsigyja automobilį. Vertėtų Etikos ir procedūrų komisijai pakalbėti, kaip tai turėtų atrodyti, kad tai būtų visuomenei priimtina ir etiška“, – pirmadienį BNS sakė EPK vadovė R.Tamašunienė.

Pasak jos, šiuos klausimus komisija aptars atlikdama tyrimus dėl atskirų atvejų, pavyzdžiui, kai vertins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Gretos Kildišienės automobilio naudojimo aplinkybes. Pasak R.Tamašunienės, nors Seimo narė ir atsisako mandato, tyrimas nenutraukiamas.

„Tyrimas yra atliekamas, susijęs su G.Kildišienės automobilio nuoma, ir to tyrimo nieks neatšaukė, jis bus vykdomas iki galo ir išvados pateiktos“, – sakė parlamentarė. Seimui baigus pratęstą rudens sesiją, į posėdžius EPK rinksis jau prieš pavasario sesiją, kovo pradžioje.

REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisija praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl G.Kildišienės naudoto „Range Rover“. Šis automobilis nuomotas iš „Agrokoncerno“, kurio savininkas yra „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Kilus ažiotažui dėl prabangaus „Range Rover“, o vėliau paaiškėjus, kad G.Kildišienė nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų, „valstietė“ įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai prašymą naikinti jos Seimo nario mandatą.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-01-23 17:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkai yra orūs ir teisingi žmonės . Jie dar nepasišiukšlino savo rinkėjui.
Atsakyti
0

s
skroblas
2017-01-23 21:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tikrai. Negirdejau, kad butu ilipe i kokius nors skandalus. Pagarba LLRA-KŠS politikams.
Atsakyti
0

L
L
2017-01-25 10:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas priklauso nuo žmogaus įsitikinimų, gyvenimiškos pozicijos.
Aišku, man gaila Gretos, bet taip mėtytis negalima. Sakyti vieną o daryti kitką politikui nepridera. ir nėra skirutmo at tai politikos naujokas ar senas vilkas. Todėl Tamašunienės pozicicą vertinu teigiamai. Pradėjo tyrimą, tad privalu jį ir užbaigti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų