Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių rinktinės pasieniečiai kartu su kolegomis iš Telšių ir Plungės policijos demaskavo dideliais mastais veikusį nelegalų naminės degtinės fabrikėlį. Jo „produkcija“ pasiekdavo ir Latviją. Į pareigūnų rankas pateko tūkstančiai litrų išvirtų svaigalų, raugo ir nelegalių svaigiųjų gėrimų gaminimo įranga.

REKLAMA

Trečiadienį pasieniečiai ir policininkai, turėdami išankstinės Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) operatyvininkų informacijos, patikrino vieną Plungės rajono Sausdravėnų kaimo sodybą.

Paaiškėjo, kad VSAT pareigūnų informacija pasitvirtino - viename iš ūkinių pastatų aptiktas antisanitarinėmis sąlygomis veikęs naminės fabrikėlis. Vaizdai šokiravo pareigūnus - vandenį gamintojas siurbė iš netoliese esančio neaiškios kilmės griovio, naminės raugą maišė senu, surūdijusiu ir apskretusiu grėbliu.

REKLAMA
REKLAMA

Patalpose taip pat rastas įrenginys naminei degtinei virti, apie 500 litrų skysčio, skleidžiančio specifinį naminės degtinės kvapą, apie 10 tūkst. litrų  garuojančio raugo, produktai ir medžiagos, reikalingos naminės gamybai.

Įvykio vietoje sulaikytas 27 metų Plungės gyventojas. Kaip vėliau paaiškėjo, vyriškis iš sodybos šeimininkų nuomavo ūkinį pastatą ir net buvo sudaręs oficialią nuomos sutartį. Plungiškis prisipažino, kad visa įranga alkoholiui gaminti, naminė degtinė ir raugas priklauso jam.

Turimais duomenimis, šis fabrikėlis veikė ypač dideliais mastais ir per mėnesį jame galėjo būti pagaminama apie 15 tonų nelegalios naminės degtinės. Tai patvirtina tendenciją, kad Lietuvos pakilus  alkoholio akcizams , nelegalių svaigalų gamintojai sunkiai spėja tenkinti klientų poreikių.

Taip pat yra žinoma, kad dalis šioje sodyboje pagamintos naminės iškeliaudavo net į nelegalią Latvijos rinką.

Įvykio aplinkybes toliau aiškinasi Plungės rajono policijos pareigūnai.

VSAT nuotraukos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų