Plonas ledas tampa mirtinais spąstais

„Purvo šernais“ pasivadinusių vyrukų iš Šiaulių šėlionės ant pirmojo šiemet ledo galėjo baigtis kur kas liūdniau. Pačių savaitgalį filmuotuose kadruose matyti, kaip ekstremalumo ištroškęs keturračio vairuotojas mėgina patikrinti ledo storumą.

Tačiau nė nespėjęs dorai įsibėgėti adrenalino fanatikas staiga murkteli į ledinį vandenį. Laimė, nuskęsta tik keturratis, o vyrukas sugeba išsikapanoti.

O štai 48-erių anykštėnas tiesiai iš žvejybos atsidūrė reanimacijoje, kai įlūžo Dauliškio ežere, Anykščių rajone. Anot medikų, ligoninėje jėgas atgaunančiam žvejui pasisekė, kad po ledinių maudynių liko gyvas.  

Nors ligoninėje šildomas vyras netrukus atsigavo, ėmė smarkiai karščiuoti. Pasak medikų, skendusiam žvejui pasisekė, kad ant ledo žvejojo ne vienas. Mat ledinis vanduo labai pavojingas. Vis dėlto, tokia neįtikėtina vyrų drąsa rizikuoti stebina ne tik medikus, bet ir gelbėtojus.  

„Tiek mėgėjai yra entuziastai ir neklauso, eina žvejoti. O skendimas šaltam vandeny yra pavojingas gyvybei“, - sako Anykščių ligoninės reanimatologas anesteziologas Algimantas Valička.

REKLAMA

Ugniagesiai perspėja, kad ant vandens telkinių toks tik užsitraukęs, bet gerai neįšalęs ledas po kojomis gali suskilti labai netikėtai. Tačiau panašu, kad perspėjimai neretai žvejams nė motais. Kartu žvejojęs draugas prasitarė, kad žvejoti ant ežero nutarė, nes žinojo, kad tai vienas iš anksčiausiai užšąlančių ežerų. Be to, abu aklai nelipo ant ledo, neva iš pradžių jį išsibandė. Kadangi ledo storis siekė apie 5 centimetrus, todėl ir liko žvejoti.

Vėliau paaiškėjo, kad įlūžus vienam vos nenuskendo ir draugas. Kai suskubęs gelbėti pats taip pat įsmuko į vandenį.

Vietiniai kaimo žmonės atkampiam ežere vengia žvejoti net ir gilią žiemą, mat šis - pelkėtoje vietoje. Kad žvejoti ant ledo dar nėra saugu, kategoriški ir ugniagesiai.  Gelbėjant žveją net kelis kartus lūžo ir patys ugniagesiai.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2016-11-15 08:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savižudžiai savanoriai klesti ne vien Islamo valstybėje, pasirodo. Tik mūsiškiai nori tyliai mirti, nesunaikindami kitų šalia esančių. Tuo ir skiriamės :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų