„Pfizer“ skiepų tvarkos keitimas: iki liepos vakciną gautųi 1,5 mln. gyventojų

Prailginus skiepijimo pertrauką „Pfizer“ vakcina tarp pirmosios ir antrosios dozių iki aštuonių savaičių, iki liepos būtų galima paskiepyti beveik 1,5 mln. gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jei nuspręstumėme pailginti vakcinaciją antrąja „Comirnaty“ vakcinos doze, tai atitinkamai galėtumėme suvakcinuoti didesnį skaičių žmonių (...). Jei įsivaizduotumėme, kad naudotumėme aštuonių savaičių periodą, tai iki liepos pradžios galėtumėme suvakcinuoti iki 1,5 mln. žmonių tokiu atveju“, – spaudos konferencijoje teigė ministras.

A. Dulkys pabrėžė, kad šiuo metu galimybes prailginti skiepų pertrauką svarsto ministerijos suburti ekspertai ir sprendimą tikimasi priimti „artimiausiu metu“, vertinami administraciniai ir teisiniai aspektai.

Klausiamas, ar asmeniškai mano, kad būtų galima ilginti pertrauką iki aštuonių savaičių, jis sakė, jog Vyriausybė priims „tokius sprendimus, kokių reiks“.

„Manau, turėtumėme būti lankstūs, suprasti, kokio mes tikslo siekiame ir taip tuos sprendimus ir priimti. Kokių reiks, tokius juos ir priimsime“, – sakė jis.

Šiuo metu „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos „Comirnaty“ vakcinos antroji dozė suleidžiama praėjus trims savaitėms po pirmojo skiepo, kaip nustatyta gamintojo rekomendacijose.


Rašyti komentarą...
V
Vita
2021-04-14 18:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau tikrai pasijaučiau bandomuoju triušiu. Pono Dulkio tokios kompetencijos, kad gali keisti vakcinavimo metodikas. Mažų mažiausiai suglumau ir pasipiktinau. Norite daugiau antivakserių-turite.
Atsakyti
-7

V
V
2021-04-15 10:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir pasakymas koki reikes toki sprendima ir padarys ispildysim plana taip buvo sovietu laikais neziurint gamintoju nurodymu ir vakcina ka tik israsta ir taip jau neatsakingai elgiasi vyrisusybe zmones ne triusiai
Atsakyti
-2

J
Jo
2021-04-14 22:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
ot gerai,kaip nori taip valdziasnukiai keičia,ne tik karantino laiką,bet ir skiepijimo intervalus. Ar kartais nepasijuto antzmogiais sikmonytes pastumdeliai?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų